Rady a tipy

Plynový kondenzační kotel ecoTEC plus ioniDetect: Poradí si s jakoukoliv kvalitou plynu

Od   | 

Hledáte plynový kotel, který si poradí s měnící se kvalitou plynu? Pak bychom vám rádi doporučili Vaillant plynový kondenzační kotel ecoTEC plus ioniDetect.

Ve srovnání s konvenčními kotli spotřebují kondenzační kotle až o 30% méně energie, a obsah škodlivin (CO2 a NOx) je minimální. Zdroj: Vaillant

Neustále rostoucí ceny nutí lidi ke snižování spotřeby energie při ohřevu teplé vody, ale i vytápění. Řešením mohou být závěsné kondenzační plynové kotle – ty vám pomohou zvládnout nejen stoupající náklady za energie, ale také kladou větší důraz na ochranu životního prostředí. Ve srovnání s konvenčními kotli spotřebují kondenzační kotle až o 30 % méně energie, a obsah škodlivin (CO2 a NOx)je minimální. To znamená výrazné snížení nákladů na samotné vytápění.

Jak fungují kondenzační kotle?

U běžných zdrojů tepla je tepelná energie přenášena ze spalin do topné vody v primárním výměníku, kde dochází k jejich ochlazení na určitou teplotu. Takové teplo je označováno jako citelné. Spaliny obsahují i určitou část tepelné energie – jedná se o latentní-kondenzační teplo. Jde o teplo spojené s vodní párou, která vzniká při spalování plynu.

U běžného kotle jsou spaliny odváděny do komína bez dalšího využití. U kondenzačních kotlů je však možno díky větší ploše výměníku využít i kondenzační teplo.

Plynový kondenzační kotel ecoTEC plus IoniDETECT

Plynové kondenzační kotle vám zaručí dlouhou životnost, vyšší účinnost a výkon – oproti starým neefektivním zařízením dochází ke znatelnému snížení vašich provozních nákladů. Nové kondenzační kotle Vaillant mají navíc funkci ioniDetect. Ta umožňuje adaptabilitu vůči možné měnící se kvalitě plynu, proto nemusíte mít strach z nejisté budoucnosti. Kotel rozpozná změnu vlastností plynu a přizpůsobí se jí.

Součástí kotle ecoTEC plus ioniDETECT může být i zásobník vody. Zdroj: Vaillant

TOPTE EFEKTIVNĚ

Tento kotel vám poskytne udržitelné řešení vytápění. A to hlavně ve spojení s ekvitermním regulátorem sensoCOMFORT, který vám pomůže nastavit váš topný systém optimálně – ušetříte tak energii i náklady za vytápění.

Moderní kondenzační kotle můžete ovládat vzdáleně kdykoliv a odkudkoliv – z práce, auta, ale i obchodu. Kotel tak bude pracovat jen tehdy, kdy to bude opravdu potřeba.

 

Více informací najdete ZDE

 

 


You must be logged in to post a comment Login