Technika v domácnosti

Tepelné čerpadlo aroTHERM plus: Vhodné řešení nejen pro novostavby

Od   | 

Rozhodli jste se, že si pořídíte tepelné čerpadlo? Ale nevíte, jaké vybrat? Pak bychom vám rádi představili tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM plus v kombinaci vzduch – voda.

Tepelná čerpadla patří k ekologickým a účinným způsobům vytápění (ale i chlazení) domácností. Jde o kombinaci využívání elektrické energie a obnovitelných zdrojů energie v jednom. Tepelné čerpadlo aroTHERM plus vám může nabídnout všechny výhody tepelných čerpadel. Jedná se o komplexní řešení pro vytápění, ohřev vody, ale i aktivní chlazení.

Proč byste si měli pořídit tepelné čerpadlo  aroTHERM plus?

Tepelné čerpadlo nabízí výkon podobný tomu z fosilních paliv. Výstupní teplota je až 75°C, díky tomu lze toto tepelné čerpadlo používat nejen v novostavbách, ale také ve starších zástavbách. Díky COP (A7 / W35) až 5,4 je aroTHERM plus mimořádně energeticky efektivní.

Jednotka tepelného čerpadla nebude na zahradě překážet, zdroj: Vaillant

Co byste měli vědět

Tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM plus pracuje na maximální výkon s minimálními nároky na prostor. Kompaktní jednotka určená pro vytápění je instalována v exteriéru, aby mohla odebírat tepelnou energii z venkovního vzduchu. Uvnitř domu v technické místnosti je pak nutné umístit nástěnný hydraulický modul, který však nezabere příliš místa. V případě, že chcete v domě řešit kromě vytápění také ohřev vody, tak je ideální venkovní jednotku tepelného čerpadla doplnit hydraulickou věží uniTOWER, která kromě jiného obsahuje integrovaný zásobník teplé vody o objemu 190 litrů.

Pokud je vaše spotřeba teplé vody vyšší, lze použít některý z větších zásobníků teplé vody pro tepelná čerpadla. Aktivní chlazení je integrováno jako standardní funkce, proto jej můžete aktivovat kdykoliv – samozřejmě v případě, že je systém správně nakonfigurován. Chladit však lze pouze v případě, že máte v domě podlahové vytápění nebo fancoily. V případě radiátorů to bohužel technicky možné není.

Samozřejmostí je tichý chod, zdroj: Vaillant

Specifikace tepelného čerpadla aroTHERM plus:

  • Vytápění, ohřev teplé vody a aktivní chlazení v jednom zařízení
  • Energetická účinnost až A+++
  • Vysoká účinnost COP (A7 / W35) až 5,4
  • Až o 25 % více teplé vody díky uniTOWER plus (v případě sestavy s hydraulickou věží)
  • Řešení připravené na budoucnost díky přírodnímu chladivu R290
  • Vhodné při modernizaci stávajících objektů i pro kombinaci s radiátory
  • Nízké emise hluku, ideální volba pro řadové domy
  • Rychlá instalace
  • Trvalá kvalita výrobků, navrženo v Německu a vyráběno v EU

Tepelné čerpadlo aroTHERMplus, zdroj: Vaillant

Díky čemu je tepelné čerpadlo šetrné k přírodě?

Tepelná čerpadla jsou ekologicky šetrná již z podstaty jejich technologie fungování, neboť pro svůj provoz využívají až 75% energie z obnovitelných zdrojů. Tepelné čerpadlo aroTHERM plus však jde ještě dál. Využívá totiž chladivo R290, což je technické označení pro přírodní chladivo, známé také jako čistý propan. Toto chladivo se používá v mnoha zařízeních našeho každodenního života, jako jsou ledničky, klimatizace nebo dokonce lak na vlasy. Jde o ekologické chladivo s nízkým potenciálem globálního oteplování (GWP) 3. Čím je tato hodnota vyšší, tím je dopad na životní prostředí horší.

Instalace je snadná

Instalace tohoto tepelného čerpadla je překvapivě snadná – jak venkovní, tak i vnitřní jednotky lze umístit do prostoru téměř během okamžiku. Instalaci i uvedení do provozu zvládne provést jediný technik za 1 den.

 

Více informací najdete ZDE

 

 


You must be logged in to post a comment Login