Ložnice

Povlečení jako z hotelu: Tipy pro každodenní luxus

Od   | 

Také ještě dlouho po návratu z dovolené vzpomínáte na pohodlný spánek v krásně ustlaném hotelovém lůžku? Chcete mít i ve své ložnici tak úžasně jemné a luxusně vyhlížející povlečení? Vyzkoušejte několik šikovných tipů a dopřejte si doma to nejlepší.

Luxusní bavlněný Mako satén zaručuje prémiové pohodlí. Matějovský a.s.

Poznejte kvalitu

Při koupi povlečení se zaměřte nejen na gramáž, ale také na délku a jemnost vláken. Celkem snadno to poznáte, když se pořádně zadíváte na strukturu povlečení. „Látka musí mít tenké hladké nitky poskládané těsně vedle sebe v úhledné pravidelné osnově. Jakmile zahlédnete silné roztřepené nitě s nopky a velkými mezerami, poohlédněte se jinde,“ radí Martina Matějovská, obchodní ředitelka české značky Matějovský, která se více než třicet let specializuje na výrobu ložního povlečení a bytového textilu. Neméně důležitý je také materiál – bavlna nebo bambus do ložnice patří, polyester rozhodně ne.

Nepodceňte první praní

Až si svůj nový kousek přinesete domů, na nic nečekejte a zamiřte rovnou k pračce. Je velmi důležité, abyste povlečení pořádně očistili od zbytků barev a vláken, než jej začnete používat. K tomu je zapotřebí co nejdelší program a dodržení doporučené teploty. Pokud nové povlečení necháte jen tak krátce „přemáchnout“, barvy se vám většinou natrvalo zapustí.

Bavlněný Mako satén. Objevte novou kolekci. Matějovský a.s.

Zasloužená péče

Aby povlečení vydrželo dlouho krásné a dobře se vněm usínalo, musíte mu věnovat náležitou péči. Pokud se budete držet následujících zásad, budete se do peřin těšit ještě více:

  • Perte vždy samostatně a naruby. Nejenže tak předejdete poničení nebo zabarvení povrchu jinými materiály, ale povlečení se tolik nepomačká, protože bude mít v bubnu dostatek místa.
  • Nepoužívejte aviváž. Aby mohla látka přirozeně dýchat, nesmí být vlákna ničím zatížena. Aviváž vytvoří na vláknu tenký obal, který znemožní absorbovat vlhkost. Pokud chcete mít povlečení voňavé, vyzkoušejte umístit do skříně třeba vonná mýdélka nebo polštářky.
  • Usnadněte si žehlení. Kromě správně naplněného bubnu vám žehlení usnadní také nižší otáčky, správný způsob věšení a sušení. Povlečení vždy pečlivě rozvěste, roztáhněte a srovnejte švy a rohy, a poté ještě mírně vlhké vyžehlete a uložte. Pokud povlečení necháte uschnout moc, bude se žehlit mnohem hůře.
  • Se sušičkou opatrně. Vysoká teplota v sušičce může poničit jemná vlákna a způsobit tak trvalé pomačkání, nebo dokonce ztrátu barevnosti. Proto vždy vybírejte šetrnější program nebo variantu „vlhké k žehlení“.

Luxusní bavlněné povlečení Libertine. Matějovský a.s.

Fantazii se meze nekladou

Typickou hotelovou klasikou je čistě bílé damaškové povlečení s vytkávanými proužky, známé jako atlas grádl. Dobře se udržuje a hodí se do každého interiéru. Ve své ložnici však můžete popustit uzdu fantazii a vybrat si motiv a barvy, které vás budou naplňovat energií. Pro letošní rok patří mezi největší trendy pozitivní odstín karmínově růžové. Stále v kurzu zůstávají také decentní přírodní odstíny, které se snadno kombinují s výraznějšími vzory přesně podle momentální nálady či ročního období.

 

V jakém povlečení se nejlépe spí Vám?

 

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login