Koupelny

Pověz mi, zrcadlo…

Od   | 

Jednoznačně nejkrásnější zrcadlo mají v Kavárně, co hledá jméno. Že tam přece žádné není? Bingo! A nevzpomínám si, že bych ho kdy nějak zvlášť postrádala. Je tam totiž tak krásně, že se i krásně cítíte a po zrcadlu ani nevzdechnete.

Jenže nejen kavárnou člověk je živ, na poletování po kavárnách jsou potřeba peníze a ty se dostávají v zaměstnání. Tam už se tak hvězdně necítím, a tak mám doma hned několik standardních zrcadel jako každý běžný smrtelník, abych se alespoň po ránu podívala, zda otlačenina z levé tváře už zmizela, a já tedy mohu vyrazit mezi spoluobčany, aniž bych je vyděsila.

Zrcadla ze série Collage vyrábí firma Antonio Lupi Design. Collage (francouzský výraz znamenající lepení), česky koláž, zahrnuje celou řadu výtvarných technik ve dvou i třírozměrném prostoru. A někdy je nejjednodušší nic zbytečně nevymýšlet, jen vdechnout starým věcem nového ducha. Zrcadla série Collage jsou tvořena dvěma nebo třemi skleněnými deskami, z nichž první z nich je částečně postříbřena, zatímco bílé pozadí zadní desky je potištěno různými motivy. V případě varianty třívrstvého zrcadla je prostřední deska průhledná a je potištěna jen částečně. Tyto dvě nebo tři desky jsou pak vsazeny do hliníkového rámu s povrchovou úpravou bronzové barvy o tloušťce 4,2 nebo 5,4 cm, a protože nedoléhají přímo jedna na druhou, vzniká tak sugestivní 3D efekt. Motivů naleznete spoustu, můj nejoblíbenější je jednoznačně ten věnovaný Apollu 11 a jeho úspěšné misi na Měsíc.

Zrcadlo řady Collage a Apollo 11 na Měsíci

Zrcadla, zvětšovací zrcátka a především zrcadlové skříňky – to je firma Keuco. V jejich sortimentu naleznete jak ty montované na zeď, tak skříňky vestavné do zdi, s osvětlením v podobě klasických osvětlovacích těles nebo s LED. Krom poliček naleznete uvnitř zrcadla zvětšovací zrcátko nebo zásuvky na například fén nebo holicí strojek. Zrcadla s LED poskytují příjemné teplé bílé světlo s hodnotou 3000 kelvinů a světlo je možné ovládat inovativním otočným stmívačem. Intenzitu světla tak můžete snižovat postupně. Jak říkává můj kamarád: „Šero je milosrdné.“

Všem ženám pak doporučuji kosmetické zrcátko iLook_move. Tato zrcátka s pětinásobným zvětšením ve verzi s osvětlením s ovládacím panelem z ušlechtilého skla disponuje dvěma různými režimy osvětlení; funkce denního světla používaná i v profesionálních kosmetických ústavech a teple bílá, ideální například pro perfektní večerní make-up. A pokud by vám muž tvrdil, že už je pozdě, protože zrcátko už nelze do hotové koupelny zabudovat, nevěšte hlavu. Existuje už i verze nástěnná – postačí tedy pouze zásuvka!

Teplá bílá barva světla je vhodná pro večerní make-up

Zrcadla a zrcadlové skříňky pořídíte i u výrobců sanitární techniky, jako je například firma Duravit (ano, vybrala jsem si právě Duravit, protože s nimi dlouhodobě spolupracuje můj velký oblíbenec Philippe Starck). Za povšimnutí zcela jistě stojí série Cape Cod, u zrcadla s LED (3500 kelvinů) je samozřejmostí stmívací funkce a dále je opatřeno senzorovým snímačem. A nemohu nezmínit jeho první počin s Duravitem pojmenovaný jednoduše Starck 1. Tato série se vyrábí už čtvrt století, tedy od roku 1994 a provází mě tedy celým mým profesním životem. Od uvedení na trh nebyla nikdy inovována, a vyrábí se tak po celou dobu v naprosto nezměněné podobě. Je to jako s tou výše uvedenou koláží – někdy je zbytečné vymýšlet vymyšlené, jen prostě stačí vdechnout staré věci nový život. A pan Starck to udělal s kbelíkem, vědrem a umyvadlovou mísou.

Série Starck 1 slaví letos čtvrt století

P. S. A Kavárnu, co hledá jméno, navštivte. Nejen kvůli absenci zrcadla, ale třeba i pro jejich krásnou zahrádku se stromy, kávu, vejce benedikt, víkendový brunch anebo výstavu, kterých pořádají spoustu. Máte na to ještě minimálně celou druhou polovinu prázdnin a krásné období babího léta k tomu!

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login