Návštěvy bytů

Povedená rekonstrukce kuchyně – hlavou a rukama téhož muže

Od   | 

V soutěži “Rekonstrukce roku” nechybí i povedená proměna staré kuchyně s jídelnou. Ani tady nebylo na růžích ustláno. Nicméně během léta proběhly všechny práce a vše bylo k velké úlevě majitelů vybudováno. A za nás ještě o bod navíc – návrh i vlastní výroba probíhaly pod taktovkou jednoho muže.

Kuchyně s jídelnou se nachází v přízemí dvoupodlažního domu, v místnosti, která je velká přibližně 75 metrů čtverečních. Jedná se o otevřený prostor s obývacím pokojem odkud se vychází na terasu. Původně sloužily pro vstup dvoje dveře, díky rekonstrukci, byly ale jedny zazděny, čím vznikl větší prostor a bylo možné zvolit větší kuchyňskou sestavu.

Kuchyně je laděna do čistě bílých tónů, čímž byl interiér příjemně prosvětlen. Majitelé docílili přesně toho, co očekávali. Velký a moderní pracovní prostor, lepší umístění spotřebičů i efektivnější využití prostoru. Pracovní prostor ve tvaru písmene “U” byl příjemně doplněn o úložný, a to od země až ke stropu. Nechybí vestavěné spotřebiče. 

Záda za pracovním prostorem byla záměrně zvolena v černé barvě, a skvěle tak kontrastují s čistou a bílou linií celé kuchyně. Prostor příjemně zútulnily květiny, i dřevěné doplňky v podobě dekorace a nepřehlédnutelného osvětlení. Bílo černou kombinaci skvěle doplňuje jednoduchá podlaha s dekorem dřeva ve světle šedém tónu.

Jídelní stůl, taktéž vlastní výroby, byl zvolen v příjemném dřevěném odstínu. Navíc byl doplněn bílými jídelními křesílky, přes které majitelé přehodili příjemnou kožešinku. V blízkosti jídelního stolu nenápadně postává bílá komoda, která slouží jako příborník a zároveň slouží pro vystavení milých dekorací.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login