Inspirace

Používáte matracový chránič? 5 důvodů, proč nesmí chybět ve vaší ložnici

Od   | 

Přemýšlíte, jak ještě vylepšit komfort své postele a dopřát si skutečně vysněný odpočinek? Povolejte do služby matracový chránič. Nepodceňujte jeho význam a funkci. Matracový chránič je skutečným hrdinou zdravého spánku, který poskytuje řadu důležitých benefitů pro zdraví a pohodu.

1. Ochrana matrace, ochrana zdraví

Jedním z hlavních důvodů, proč se vyplatí používat matracový chránič, je ochrana matrace samotné. Matrace jsou investicí do našeho pohodlí, a jejich kvalitní provedení může být často spojeno s nemalými náklady. „Matracový chránič slouží jako bariéra proti různým druhům znečištění, jako jsou prach, bakterie, roztoči a tělesné tekutiny. Tyto nečistoty mohou pronikat do matrace a postupně snižovat její životnost. Matracový chránič tak prodlužuje životnost matrace a udržuje ji ve čistém a hygienickém stavu,“ připomíná Martina Matějovská, obchodní ředitelka české značky Matějovský.

Chránič lze pohodlně upevnit na matraci pomocí čtyř gum v rozích. Zdroj: Shutterstock

2. Alergie a astma pod kontrolou

Prach, roztoči a alergeny jsou nevítanými hosty v našich domácnostech, a to včetně postele. Pro alergiky a astmatiky jsou tyto nečistoty zvláště problematické, protože mohou vyvolávat alergické reakce a zhoršovat obtíže. Matracový chránič slouží jako bariéra, která brání pronikání alergenů do matrace a zabraňuje jejich šíření vzduchem. To může výrazně snížit riziko alergických reakcí a astmatických obtíží, čímž přispívá k lepšímu zdraví a klidnějšímu spánku.

Kvalitní provedení zajistí snadnou manipulaci a komfort. Zdroj: Matějovský a.s.

3. Chrání před znečištěním

I když si to neradi přiznáváme, nehody se mohou stát, například kvůli nachlazení. Matracový chránič je zde, aby tuto nepříjemnou situaci zvládl. Díky voděodolným vlastnostem chrání matraci před vlhkostí a zabraňuje vniknutí tekutin do matrace, což může snížit riziko vzniku nežádoucích skvrn a nepříjemného zápachu.

Napínací matracový chránič ochrání celou matraci. Zdroj: Matějovský a.s.

4. Pohodlnější spánek

Matracový chránič nejen chrání, ale také přidává na pohodlí spánku. Moderní chrániče jsou navrženy tak, aby byly měkké, prodyšné a elastické. „Vybrat si můžete z několika typů – s nepropustnou úpravou a Premium, napínací i klasické. Naší specialitou je široká škála rozměrů, včetně atypických délek,“ říká Martina Matějovská. Kvalitní chránič může také pomáhat regulovat teplotu, což oceníte nejen během horkých letních nocí.

Tip: Matracové chrániče perte na 60 °C s pracím prostředkem, po vyprání ihned vyjměte z pračky a pověste. Nežehlit, nebělit, nesušit v sušičce. Při slabším znečištění stačí praní při teplotě 40 °C, prodloužíte tak životnost matracového chrániče.

 

5. Úspora peněz na dlouhodobějších nákladech

Možná se na první pohled zdá, že matracový chránič je další položkou na seznamu výdajů. Nicméně, když se podíváme na to, kolik stojí nová kvalitní matrace, a přidáme k tomu náklady na čištění nebo výměnu matrace z důvodu nečistot, alergií nebo nedostatečné ochrany, matracový chránič se jeví jako investice do dlouhodobého zdraví a pohodlí, která šetří peníze v dlouhodobém horizontu.

Výhody používání matracového chrániče ocení nejen rodiče malých dětí. Zdroj: Shutterstock

 

A co Vy, používáte matracový chránič?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login