Inspirace

Potěšte své děti: Vyrobte jedlou modelínu za pár korun

Od   | 

Není snad žádné dítě, které by nebavila hra s modelínou. Naše ratolesti při těchto hrách rozvíjí nejen svoji fantazii a kreativitu, ale také jemnou motoriku. Co však dělat v případě, kdy si s modelínou chtějí hrát i naši nejmenší, kteří mají čas od času tendence ochutnat to, co mají právě ve svých rukách? Žádný strach, máme pro vás tip, který vás v těchto deštivých dnech zabaví. Vyrobte si jedlou modelínu – bude levná, jedlá, ale také vám dlouho vydrží. 

Hry s modelínou rozvíjí dětskou představivost, ale i jemnou motoriku. Zdroj: Pinterest

Také nevíte, jak zabavit své ratolesti během deštivých podzimních dní? Máme pro vás tip! Jedlá modelína je vyrobena z pár surovin během několika málo minut, při případném požití vašim dětem nic nehrozí, navíc má poměrně dlouhou trvanlivost (až půl roku). Jde o skvělý způsob, jak můžete zabavit své děti i na několik hodin, zapojit je můžete už do samotné výroby jedlé modelíny. Doma vyrobená modelína je navíc oproti té ze supermarketu mnohem kvalitnější a levnější.

Co budete na výrobu modelíny potřebovat?

  • 2 lžíce rostlinného oleje
  • 2 hrnky hladké mouky
  • Půl šálku soli
  • 2 lžíce prášku do pečiva
  • 1,5 hrnku vroucí vody
  • Potravinářské barvivo dle vlastního výběru – ovlivní barvu modelíny

Jak jedlou modelínu vyrobit?

Do mísy si nasypte mouku, prášek do pečiva, sůl a přilijte olej. Vše důkladně smíchejte. Ve vroucí vodě rozpusťte potravinářské barvivo. Tuto směs nalijte do směsi sypkých ingrediencí. Míchejte do doby, než vám vznikne lepivá hmota. V případě, že se bude drolit, můžete přilít trochu vody. Těsto nechte vychladnout, poté ho vyjměte z nádoby a hněťte, dokud nepřestane lepit. To můžete ovlivnit přisypáním mouky. Modelínu skladujte v uzavíratelné nádobě, prodloužíte tak její životnost. 

Plastelínu můžete dávat i na výkres. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:

 

Jak rozvést světla po místnosti, aniž byste museli sekat


You must be logged in to post a comment Login