Inspirace

Potěšte děti netradičním domečkem pro panenky

Od   | 

Hledáte způsob, jak oživit dětský pokoj? Inspirujte se blogerkou a designérkou Zuzanou Kaščákovou, která zrenovovala starý konferenční stolek a proměnila ho v okouzlující domeček pro panenky. Vaše děti si ho zaručeně oblíbí. A až povyrostou, najde se pro něj další využití.

Zdroj: Balakryl

Vypravte se na půdu

Také se neradi loučíte se zachovalým starým nábytkem a raději vymýšlíte, k jakému účelu byste ho ve své domácnosti mohli ještě využít? Retro kousky, které vám dosud ležely na půdě, můžete jednoduše přetvořit ve stylový doplněk nejen do obývacího pokoje či ložnice, ale také do dětského pokoje. Nechte se například inspirovat blogerkou a interiérovou designérkou Zuzanou Kaščákovou, která ze starého dřevěného konferenčního stolku vyrobila okouzlující domeček pro panenky. Nejprve stolku dopřála pomocí Balakrylu nový nátěr v něžném starorůžovém odstínu (NCS č. S 1515-Y80R) a poté ho doplnila o nezbytné příslušenství, které nesmí chybět v žádném příbytku.

Zdroj: Balakryl

Proměna stolku v domeček

K renovaci konferenčního stolku budete potřebovat smetáček, brusnou houbu, rukavice, univerzální vodou ředitelné barvy Balakryl UNI a míchátko. V případě, že byl konferenční stolek delší dobu odložený na půdě nebo v garáži, nejprve ho omeťte od prachu a dalších nečistot. Nezapomeňte také odmontovat veškeré kování. Dále stolek zbruste od starých a nesoudržných nátěrů. Pokud je to potřeba, zbavte ho také mastnoty a omyjte nejprve mýdlovou a pak čistou vodou.

Před natíráním nechte konferenční stolek zcela oschnout. Poté si připravte barvu, důkladně ji rozmíchejte a stolek natřete první vrstvou. Druhou vrstvu pak aplikujte s odstupem minimálně 4 hodin. Krycí barvy Balakryl UNI jsou vhodné pro různé typy povrchů (dřevo, kov, plast), nezapáchají, rychle schnou a výborně kryjí. Protože mají atest na dětské hračky, jsou ideální volbou právě pro natírání doplňků do dětského pokoje. Navíc si je můžete nechat natónovat až do 20 000 různých odstínů.

Zdroj: Balakryl

Pro malé i velké

Jakmile zcela zaschne i druhá vrstva nátěru, je domeček pro panenky téměř hotový. Zbývá ho už jen vybavit nábytkem. Zatímco z povrchu stolku se nabízí vytvořit prostorný obývák s jídelnou či kuchyní, šuplík můžete proměnit v útulnou ložnici, kde budou mít panenky klid pro odpočinek. A co s růžově natřeným stolkem, až děti ztratí zájem o hru s panenkami? Každá parádnice si z něj jistě s nadšením udělá toaletní stolek. A dětský pokoj se tak rázem promění v kadeřnictví či kosmetický salón.

Zdroj: Balakryl

 

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login