Návštěvy bytů

Pořídili si byt rozprostírající se v několika patrech, a tak získali nejen nádherný výhled, ale i dobrou kondici

Od   | 

Manželé si přáli prostorné bydlení, ale nechtěli se vzdát dobré adresy. Proto museli svůj nový domov podřídit kompromisu, kterým bylo bydlení v několika patrech. Výsledkem je domov, ve kterém jsou jasně definovány zóny, což se v současném pojmu moderního bydlení i stylu života rozhodně neztratí.

Při vstupu do bytu se ocitáme v srdci domova, kterým je kuchyně spojená s obývacím prostorem. Odtud se vychází po schodech nahoru, přičemž místo pod ním  zabydlela vestavěná skříň navržená na míru, přesně podle schodišťových stupňů. Její dveře jsou zrcadlové a mají jen subtilní úchytky, díky nimž vypadá vstupní prostor opticky větší.

Vedle otevřeného schodiště vzniklo ideální místo pro kuchyni, sestávající z dolních skříněk v bílém, bezúchytkovém provedení, a zároveň horních skříněk s dřevěnými dvířky. Záda kuchyně zvolili majitelé z černého mramoru, který v kombinaci s baterií s mosaznou povrchovou úpravou působí elegantně. Součástí sestavy je i panelový úložný prostor v modro-šedém odstínu, který slouží pro uložení potravin a umístění spotřebičů. Majitelé kuchyni rozšířili o ostrůvek, který rozšiřuje pracovní místo, ale především slouží jako jídelní stůl. Proto je doplněn vyššími židlemi ve stylovém masivním provedení. Jednoduchou sestavu zdobí designové osvětlení.

Výhled na řeku je bonusem k dobré adrese

Celý obývací prostor včetně kuchyně i vstupního prostoru pokrývají dřevěné parkety ve světlém odstínu, které dodávají sněhově bílým stěnám dokonalý kontrast. Strop nad obývacím pokojem se liší od stropu nad kuchyní a nese se v betonovém provedení, který celému interiéru dodává nádech industriálního stylu. Sedací souprava ve tvaru písmene „L“ byla zvolena v petrolejové barvě a je umístěna v blízkosti okna. Před sedačku majitelé položili dekorativní kobereček, na kterém dominuje nepřehlédnutelný odkládací stolek. Pro chvíle pohody slouží i ikonické křeslo firmy Vitra, které dává tušit, že majitelé mají vytříbený vkus a cit pro detail. Obývací stěnu zastává jednodušší varianta v provedení nízkého televizního stolku v tlumených barvách. Osvětlení interiéru tvoří kromě impozantního lustru ještě několik menších reflektorových svítidel, která jsou v bílé barvě, a nenarušují tak jednoduchý styl celého srdce domova.

Jednoduchý televizní stolek nahrazuje klasickou obývací stěnu

Dětský pokoj v patře bytu představuje království malé slečny, která si rozhodně nepotrpí na sladce růžovou barvu, a proto je celý pokoj laděný do bílých odstínů s decentními doplňky v šedé a několika pastelových barev. Takto zvolený nábytek i stěny ve světlé barvě příjemně kontrastují s dřevěnou podlahou. Vedle vstupních dveří bylo vyhrazeno místo pro šatní skříň vyrobenou na míru. Součástí skříně představuje skrýš, ze které pokračuje bílá sedací plocha po celé délce stěny a zároveň slouží jako úložný prostor pro boxy s hračkami. Slečna má v pokoji velké okno, ke kterému byla umístěna postýlka, v níž nechybí princeznovské povlečení. V blízkosti nechybí sedací pytel a stolek se zabudovaným úložným košem pro hračky. A aby bílé stěny nepůsobily sterilně, jsou obohaceny hravými samolepkami.

Dětský pokoj malé slečny překypuje světlými barvami.

Ložnice rodičů je sice malá, ale pro běžný život bohatě postačí. Zdobí ji nejen dřevěný strop, ale i tmavě modrá stěna, která místnosti dodává působivou atmosféru. Čelo postele představují žluté čalouněné polštáře, které s tyrkysovou zdí vytvářejí perfektní kontrast. Noční stolky majitelé vybrali z tmavého dřevěného masivu, osvětlení v podobě nástěnných svítidel je černé, což podtrhuje celkovou atmosféru.

Tmavě modrý odstín vyvolává v ložnici tajuplnou atmosféru

Byt disponuje dvěma koupelnami, přičemž každá je vybavena v naprosto jiném stylu. V první najdeme v zadní částí prostorný sprchový kout s obklady napodobující dřevo. Ty jsou ve zbytku místnosti kombinovány s mramorovým obkladem. Bílé umyvadlo je postaveno na nábytkové skříňce jejíž dvířka se shodují s obkladem sprchového koutu. Eleganci dodávají koupelně baterie a doplňky v matném černém provedení.

Mramorový obklad působí v kombinaci se dřevem elegantně

Stěny druhé koupelny byly taktéž obloženy bílým mramorem, ten je ale kombinovaný s tmavým mramorem na vaně a zároveň černobílou dlažbou s 3D motivem. Kromě umyvadla s nábytkovou skříňkou tu je toaleta s bidetem, baterie mají povrch z kartáčované mosazi. Čisté a rovné linie koupelny nenarušuje ani osvětlení, protože to zde bylo vybráno v podobě LED zabudovaných bodových světel na stropě. 

Druhou koupelnu doplňuje dlažba s 3D motivem

Fotogalerie:

Zdroj: Inarch IT


You must be logged in to post a comment Login