Tipy

Pokud máte doma pavouky, nezbavujte se jich. Jde o velkou chybu, která může ohrozit vaše zdraví

Od   | 

Ne každý vidí doma tyhle osminohé návštěvníky rád. Ale pokud se po nich hned oháníte koštětem, měli byste zbystřit. Dost možná neděláte dobře. Ne vždy se nám chce sdílet náš osobní prostor s pavouky. Většinou máme tendenci rozmáznout je dřív, než si je vůbec stihneme podrobně prohlédnout. To bychom ovšem dělat neměli. V našich bytech mají totiž poměrně zajímavou a užitečnou funkci, o které se však bohužel mluví jen velmi málo.

 

Proč určitě nezabíjet pavouky doma – nemusí jít jen o dočasné návštěvníky

Zatímco někteří pavoukovci nám bytem jen procházejí, jiní se plánují v naší blízkosti usadit natrvalo. A právě těm bychom měli dávat jednoznačně přednost. A proč? Dokáží totiž udržovat v naší blízkosti jednu významnou rovnováhu – a to rovnováhu mezi lovcem a kořistí. 

Stahování nejrůznějších druhů hmyzu do našich domácností se nejspíš nevyhneme. Ovšem místo mnohdy škodlivých insekticidů můžeme k eliminaci much, mušek nebo dokonce brouků použít právě pavouky. Jejich zabíjením se tak bohužel cílevědomě připravujeme o tu nejsilnější zbraň, kterou nám v tomto ohledu příroda dává.

Pokračování článku na další straně..


You must be logged in to post a comment Login