Zahrada

Pokojové rostliny patří i do ložnice. Jaké květiny sem vybírat?

Od   | 

Pokojové rostliny u nás doma bezesporu mají své místo. Dělají naše bydlení útulnější, nemluvě o to, že také přispívají ke kvalitě ovzduší. Mnoho lidí si rostliny kupuje třeba do obývacího pokoje nebo je postaví na parapet v kuchyni. Umístění do ložnice se ale často brání – přitom k tomu není důvod. Pokojové rostliny patří i do ložnice a my vám poradíme, jaké sem vybírat!

Rostliny neprospívají spánku? Omyl!

Kdysi se možná říkávalo, že rostliny neprospívají spánku a v ložnici by tak neměly co dělat. Tenhle mýtus byl už ale dávno pokořen a podobnému názoru snad už dneska nikdo nevěří. Živé rostliny mohou mít přímo opačné účinky díky svým filtračním možnostem. Proto se jejich pořízení do ložnice určitě nebraňte – i tady se okamžitě zabydlí a postarají se o to, že vaše ložnice bude rázem o něco útulnější.

Jaké rostliny jsou vhodné do ložnice?

Možná už jsme vás dostatečně nalákali a vy si nyní pohráváte s otázkou, jaké rostliny se do ložnice hodí. Máme pro vás hned několik nápadů a věříme, že si mezi nimi dokážete vybrat.

Jako první rostlinu, které se určitě v ložnici obávat nemusíte, je aloe vera. Velmi oblíbená rostlina, která je známá pro své příznivé účinky na naše zdraví, prospěje ovzduší v místnosti a zajistí vám kvalitnější prostředí pro ničím nerušený spánek. Koupíte ji v kterémkoli zahradnictví, nepřehlížejte ani akční leták Tesco či jiné supermarkety, kde se často květiny prodávají a mnohdy za opravdu pěkné peníze.

Kapradiny živé i malované

Vhodnou pokojovou rostlinou do ložnice je také kapradí. Jestliže hledáte jasného vítěze, pokud jde o čištění vzduchu v pokoji, pak je to právě kapradí. Pořídit si můžete jak živou rostlinu, která bude vypadat moc pěkně, pokud ji zavěsíte, ale klidně i v malované podobě. Jen si představte, jak se budou obrazy do ložnice s motivem kapradí nádherně vyjímat. Nebudete se moci vynadívat!

Tchynin jazyk nebo dracena

Nejeden muž by se možná na místě zhrozil, pokud by zaslechl, že se mu v ložnici zabydlí tchyně, my však máme na mysli další oblíbenou rostlinku známou jako tchynin jazyk. Je to velmi vděčná a skromná rostlinka, která je zároveň velmi užitečná. Během celého dne produkuje velké množství kyslíku, zároveň pohlcuje škodliviny, které se ve vzduchu vyskytují.

Zapomenout nemůžeme ani na dracenu – pro někoho možná méně známou pokojovou rostlinu, která vás svým vzhledem zaručeně dostane. Mezi ostatními rostlinkami se určitě neztratí, svým vzhledem skutečně vyniká. Jak dracena, tak tchynin jazyk, jsou častou předlohou také pro plakáty, se kterými můžete oživit nejen ložnici, ale i kteroukoli jinou místnost u vás doma.

 

 


You must be logged in to post a comment Login