Dětské pokoje

Pokoj pro malé devastátory aneb co musí vydržet dětský pokojíček

Od   | 

Dětská fantazie a hravost nezná mezí, ale stejně tak často jejich nezbednost, skotačení a čas od času i nějaké to poničení, které jim mohou v tom horším případě přivodit dokonce úraz, v lepším případě utrpí na kráse vzhled samotného interiéru. A právě proto vám přinášíme několik šikovných praktických tipů, jak vybavit a vyzdobit pokoj tak, aby každodenní řádění malého devastátora hravě i bezpečně zvládl on i jeho království…

Dvířka musí být nejen odolná i netoxická a zdravotně nezávadná, zdroj: TRACHEA

Extrémně odolný nanolaminát

A čím jiným začít, než jedním z nejodolnějších současných materiálů, který náročný každodenní provoz dětského pokojíčku zvládne zcela bez problémů. Jak se tedy liší od ostatních dostupných nábytkových povrchů? Na první pohled i dotek ho odlišuje jeho sametová hebkost, kterou mu přináší jeho povrch tvořený nanočásticemi. V namáhaném prostředí dětského pokoje oceníte u tohoto materiálu především další vlastnosti, jako je vysoká odolnost vůči vodě, silným nárazům do plochy i zanechaným otiskům prstů a podobně praktická je i jeho opravitelnost v případě, že se vašemu drobečkovi podaří jeho povrch přeci jen poškrábat. Díky reakci nanočástic na teplo totiž stačí vzít žehličku a zažehlením se škrábance znovu zacelí. Vhodným je i z hlediska zdravotní nezávadnosti a možnost použití nejen na nábytkové plochy, ale i na obklady stěn – a to i v případě, že máte doma malého výtvarníka. Z povrchu lze totiž snadno odstranit i pomalování tužkou nebo fixami, protože nanovlákna na něm tvoří zcela jednolitý povrch, který vůbec nedovolí zanesení tuhy nebo barviva do hloubky materiálu. K odstranění čar a šmouh pak postačí pouze využít nanohoubičku a malý umělec se může realizovat zas a znovu.

Děti zabaví, stěny ochrání

Další způsob, jak ochránit stěny v dětském pokoji před pokreslením – respektive můžete malého výtvarníka nechat po zdech malovat naprosto bezstarostně je díky magnetické tabuli, kterou navíc na stěny dětského pokoje umístíte bez lepení či vrtání. Obkladové desky mohou nést na povrchu nejrůznější materiály od dřevěné dýhy, přes lakované sklo, až právě po magnetickou tabuli v různých barevných provedeních. Stěny dětského pokoje se tak stanou zcela funkčními – mohou posloužit jako nástěnka pro dětské výtvory, nebo přímo jako tabule, na kterou mohou děti kreslit různobarevnými fixy. Až vaše dítko malování a psaní po stěnách omrzí, lze snadno tuto obkladovou desku vyměnit za obklad z jiného materiálu. 

Obkladový systém EFEKTA dovolí dětem malovat přímo na stěnu. Zdroj: JAP FUTURE

Matný povrch bez otisků prstů

V pokojíčku hravých raubířů, jejichž hry jsou hodně divoké, pak neobstojí jen nejmodernější nanolamináty, ale i další materiály, ať už jde o odolné LTD lamino na skládaných dvířkách T.segment, jejichž výhoda nespočívá jen v potřebné odolnosti, ale i příjemně nízké ceně, nebo o akrylátové povrchy. Jejich příkladem jsou nábytková dvířka s povrchem T.acrylic, u kterých oceníte nejen, že jsou netoxická a zdravotně nezávadná, a tudíž vhodná třeba i do pokoje alergika, ale právě také jejich odolnost. Své výhody má v tomto ohledu jak lesklé, tak matné provedení – matný povrch T.acrylic odolává otiskům prstů od mokrých i suchých rukou, což většina ostatních matných materiálů neumí. Lesklá varianta je zase díky hluboké probarvenosti povrchu opravitelná, a tak se nemusíte bát drobného mechanického poškození, a že by došlo k narušení struktury povrchu nebo ke změně barevnosti.

Hravé motivy si můžete vytisknout

Dolaďte nábytek odolným potiskem. Aby pak nábytek nebyl jen odolný, ale také hravý, můžete ho došperkovat originálními dekoracemi, a to s pomocí technologie T.overface. Stálobarevná technologie digitální grafiky totiž umožňuje potisknout dvířka a jiné nábytkové plochy téměř jakýmikoliv grafickými motivy z rozsáhlé databáze a její velkou výhodou je, že oproti dekorativním samolepkám či plakátům je díky ochrannému laku značně odolná vůči oděru. Nemusíte tak mít obavy, že by vaše děti mohly při svých hrách motivy odřít, sloupnout či jinak poškodit.

Dvířka můžete potisknout

Odolnost ruku v ruce s bezpečností

V neposlední řadě nezapomínejte, že odolnost jde ruku v ruce s bezpečností, a k ní může významně přispět také dveřní kování nebo bezpečná elektroinstalace! Přemýšlíte neustále například, jak zajistit, aby se dítka při neustálém pobíhání z místnosti do místnosti o kování neporanila, pak využijte řešení v podobě zámku s magnetickou střelkou! U magnetického zámku se totiž střelka vyklápí až ve chvíli, kdy dojde k zavření dveřního kompletu. V otevřené fázi dveří zůstává skryta ve dveřním křídle a nijak nevyčnívá, díky čemuž minimalizuje riziko poranění při neopatrném pohybu v blízkosti dveří.

Nebo máte obavy, že vaši ratolest napadne strkat různé předměty do zásuvky? Pak se určitě zajímejte o bezpečnou elektroinstalaci, tedy zejména zásuvky s tak zvanou dětskou ochranou, neboli clonkami umístěnými ve zdířkách zásuvek, které mohou dítě ochránit před zásahem elektrického proudu! Výrobci dnes navíc nabízí možnost různého barevného provedení jako je tomu v případě zásuvek z kolekce s příznačným názvem Elegant, která nabízí celou řadu barevných provedení a svým provedením mohou ladit i s vypínači.

Nezapomeňte doplnit zásuvky dětskou pojistkou. Zdroj: Obzor

 

Kam pro vybavení dětského pokoje?


You must be logged in to post a comment Login