Rady a tipy

Pohodlí a klid v moderním bytě je zárukou kvalitního odpočinku

Od   | 

Pohodlné bydlení ovlivňuje celá řada faktorů. Často myslíme na kvalitní vytápění, dostatečně dimenzovaný ohřev vody nebo v posledních horkých letech také na klimatizaci. Velmi celkový komfort ale ovlivňují často zdánlivě banální věci, jako je možnost pohodlného posezení, nebo dostatek klidu k relaxaci po hektickém pracovním dni.

Na čem sedíme

Možná jste se sami při zařizování obývacího pokoje potýkali s výběrem té správné sedačky. A když už jste měli prakticky vybráno, tak vás čekalo nemilé překvapení, že se vám do daných prostor nevejde. Tento problém vám mohou vyřešit sedací soupravy na míru, které mají kombinovatelné díly, jež si můžete nechat složit dle svých požadavků. Lze si tak nechat sestavit klasický rovný gauč nebo populární provedení do L na jednu či druhou stranu. Mnohé sestavy často nabízejí další možnosti přizpůsobení na přání, jako třeba čalounění zadní strany, což oceníte, stojí-li sedačka v prostoru.

Na čem spíme

Když už máme dost lenošení v sedačce, tak se odebereme ke spánku. Kvalitní výplň je důležitá už v případě sedací soupravy, ale ještě více ji oceníme zejména v klasické matraci, na které spíme mnoho hodin, den co den. Abychom se vzbudili odpočatí, musí být v matraci použitá kvalitní polyuretanová pěna. Ty existují hned v několika variantách, mohou mít různý charakter a typické vlastnosti. Rozlišujeme tyto druhy:

  • molitanová pur pěna
  • molitanová pěna
  • studená pěna
  • viskoelastická pěna

Jelikož mají lidé stále častěji problémy se zády, které jsou dány sedavým zaměstnáním a nezdravým pasivním životním stylem ve volném čase, tak jsou stále populárnější právě viskoelastické výplně matrací. Jedná se v podstatě o tzv. paměťovou pěnu, která se dokáže přizpůsobit vašemu tělu. Ať už vám však tato výplň osobně vyhovuje nebo nikoliv, vždy se zajímejte, co vámi vybraná matrace obsahuje, abyste si zbytečně neničili záda.

Hluk od sousedů?

Ať už sedíte na gauči u televize nebo se chystáte ke spánku, tak splachování záchodu ze sousedního bytu nebo dupání dětí o patro výše vašemu odpočinku nepřidá. V závislosti na intenzitě hluku pomůže do určité míry tyto problémy řešit účinná akustická izolace. Zpravidla hovoříme o tzv. izolační pěně a tento druh izolace můžete v místnosti aplikovat jak přímo na stěnu, tak na strop. Je však vhodné jej kombinovat s neprůzvučným materiálem, který se v dostatečné vrstvě (cca 2 cm) natáhne na samotnou pěnu, čímž zajistíme odpovídající účinnost celého řešení. Tyto materiály dokáží v neposlední řadě kromě ztlumení hlučných sousedů také zlepšit akustiku celé místnosti, např. snížit dobu dozvuku. To vám jistě může v obývacím pokoji při sledování vašeho oblíbeného filmu zlepšit váš zážitek. Izolační materiály mají různou hustotu, strukturu a tím pádem také jiné zvuk pohlcující vlastnosti. S výběrem vhodného řešení vám jistě poradí odborník.


You must be logged in to post a comment Login