Návštěvy bytů

Pohádky z mechu a kapradí: Byt nadchne kouskem lesa na stěnách

Od   | 

Jsou interiéry, které, ač jsou celkově velmi zajímavě a účelně pojaté, si zapamatujete podle jediného výrazného znaku. Zde to jsou zelené živé stěny, které mají tu moc přenést vás pomyslně doprostřed krásného lesa. 

Přes den interiér profituje z dostatku světla a nádherného výhledu. Zdroj: Svoya Studio

Živé stěny jsou tvořeny jednotlivými, speciálně na zakázku vyrobenými panely, na kterých najdeme jak mech, tak živé rostliny a struktury z kamenů, proto je dojem lesa perfektní. K iluzi večerního lesního přítmí přispívá i velmi pečlivě volené náladové osvětlení. Nad kuchyňským barem můžeme najít osvětlení ve formě dlouhých „fléten“, v chodbě zase osvětlení reflektorového charakteru. Jídelní stůl osvětluje velká, masívní a výrazná polokoule.  Během dne pak vynikne zajímavá, promyšlená práce se světlem přirozeným, která sice interiéru dopřává maximální jas, ale se zajímavými efekty a s nutným odstíněním.

 

Trendy je černý dřez i baterie. Víme, které vybrat!

Nádherný výhled a pocit jako v lese 

Před případným nadbytkem slunce se dá chránit nejen klasickými žaluziemi, ale i pokojovými roletami.  Dalším prvkem, který nás promyšleně přenese mezi stromy do příjemného lesního ticha, je originální konferenční stolek vytvořený z průřezu stromu. Dokonalou harmonii doplňuje dřevěná podlaha příjemného odstínu, která nachází potřebný kontrast a protiváhu v tmavým dřevem obložené zdi na televizí. Celek je barevně sladěný a díky velkému množství oken stále dostatečně světlý. Třešničkou na dortu je takřka panoramatický výhled do dvou světových stran, realizovaný početnými francouzskými okny, z nichž lze každé dle nálady a potřeby otevřít a užívat si výhledu a čerstvého vzduchu plnými doušky.

Zeď za televizí je obložena tmavým dřevem. Zdroj: Svoya Studio

S důrazem na praktičnost a pohodlí 

Vzhledem k rozmanitosti materiálů, vzorů a struktur celkem logicky návrháři interiéru volili kuchyň s převahou světlých tónů na svrchních skříňkách (v bílém bezúchytkovém provedení). Dostatek pracovní plochy zajišťuje přídavný kuchyňský ostrůvek, který ladí s jídelním stolem a je přirozenou bariérou, rozčleňující prostor na servisní a odpočinkovou část. Přiléhá k němu ještě barevně i materiálově odlišený barový pultík pro posezení s přáteli či rychlé snídaně. Vysoké stoličky jsou flexibilně k dispozici hned vedle, přitom však nebrání v prostoru a neomezují průchod. Židle u jídelního stolu jsou zvoleny s důrazem na maximální pohodlnost. 

Důležitou roli zde hraje velká malba. Zdroj: Svoya Studio

Pokoje každý jiný 

Majitelé se nenechali designem obývacího pokoje ve stylu lesa omezit a ke každé z dalších místností přistoupili po svém a specificky. A tak je ložnice prakticky opakem, místo do lesa se zde pomyslně přeneseme do nějakého industriálního prostoru, přesto nepůsobí její interiér tvrdě a neútulně. Fantazii probudí tajuplná malba a dostatek světla zajistí masivní designové industriální lampy. Jen noční stolky scházejí. V dětském pokoji je naopak puštěna ke slovu něha a potřebná jemnost a zdobnost, včetně plastického cihlového vzhoru na zdi. Nestárnoucí kombinace bílé a růžové malou slečnu potěší, přitom však, až přijde čas, jsou všechny růžové prvky snadno a lacině vyměnitelné. 

Dívčí pokoj – světlý, jednoduchý a nadčasový. Zdroj: Svoya Studio

Zdroj: Svoya Studio

Fotogalerie:

 

Jaké jsou nejčastější chyby při návrhu osvětlení?

 


You must be logged in to post a comment Login