Ložnice

Podzimní renovace ložnice: Přivítejte chladné počasí v teple a pohodlí

Od   | 

Léto pomalu končí a s ním i teplé slunečné dny. Aby vstup do nadcházejícího chladného a deštivého období byl co nejpříjemnější, stačí si doma vytvořit hřejivé a útulné prostředí. A kde začít jinde než v ložnici!

Změňte barvy textilií

Nevíte, jaké barvy do podzimní ložnice zvolit? Inspirujte se barvami podzimního listí! Oranžová, terakotová, okrová, hnědá, hořčicově žlutá nebo tmavě zelená. Všechny tyhle barvy se do podzimní ložnice skvěle hodí! Pokud máte strach z jejich kombinování, zvolte si jednu z nich jako akcentovou barvu a kombinujte ji s jemnými béžovými nebo krémovými tóny.

Flanelové povlečení zahřeje i ty největší zimomřivce.
Zdroj: Matějovský

Dejte zelenou pohodlí

Akcentovou barvu do prostoru dostanete s pomocí nového povlečení. Nově vybrané povlečení navíc přinese také pohodlí a teplo. Mělo by však vždy obsahovat vysoký podíl přírodních vláken. Ideální je zvolit například flanel, damašek nebo bavlnu. Všechny z těchto materiálů poskytnou potřebnou měkkost a teplo. Změna povlečení je navíc velmi snadným a nenákladným způsobem, jak proměnit vzhled ložnice za pár vteřin. S flanelem nebo saténem ložnici přidáte esenci elegance.

 

Víme, jak zařídit romantickou ložnici

 

Vrstvěte

Podzimní postel by měla být chrámem odpočinku. Čím více měkkých prvků do ní přidáte, tím více pohodlí přinese. Toto vrstvení navíc vytvoří velmi příjemný a estetický efekt. Malé polštáře v podzimních barvách nebo pletený přehoz vykouzlí jedinečnou atmosféru. Před postel klidně umístěte také koberec. Jednotlivé textilie můžete ladit i do etno stylu. Svými barvami totiž do podzimní atmosféry skvěle zapadnou.

Podzimní doplňky nemusí být pouze jednobarevné. Zdroj: Gert Snel

Nechte vyniknout dřevěný nábytek

Máte v ložnici dřevěný nábytek v přírodních tónech? Nechte ho zazářit! Není třeba investovat do nových kousků. Stačí totiž nechat vyniknout ty stávající. Dopřejte nábytku očistu a ochranu, v podobě čisticích prostředků s obsahem vosku. Ty dřevo vyživí a dodají mu lesk. Pokud je váš stávající nábytek starý několik let a jeho dřívější krása je pryč, nebojte se hlubší renovace. Nábytek obruste, dopřejte mu nový nátěr a klidně pro něj najděte nové místo nebo využití.

Přestěhujte knihy a vytvořte čtecí koutek

Podzim je spojen se čtením a knihami. Ty dokáží poskytnout nejen příjemnou zábavu na deštivá odpoledne, ale také propůjčí ložnici příjemnou a útulnou atmosféru. Pokud máte v ložnici dostatek prostoru, vytvořte si místo pro knihovničku. V opačném případě dejte nepřečtené knihy na police nebo skříňky. Ložnice bude nejen lépe vypadat, ale také budete mít podzimní čtivo hezky po ruce. Jestli vám to prostor dovolí, umístěte do ložnice také pohodlné křeslo. V podzimním období nabídne místo ke čtení a odpočinku.

Pohodlný čtecí koutek se k podzimu hodí. Nezapomeňte však také na vhodné osvětlení. Zdroj: Aulix Lighting

Hrajte si s osvětlením

Více zdrojů teplého světla. Přesně to stačí k vykouzlení jedinečné atmosféry. Žárovky vyzařující chladné bílé světlo si schovejte zase na jaro. Kromě výměny žárovek také uvažujte o nových lampách, lampičkách a LED světelných řetězech. Ty můžete rozvěsit okolo oken nebo postele. Skvěle budou vypadat také ve skleněných lahvích.

Přidejte vůni a dekorace

Dýně, dřevité tóny, koření nebo jehličí. Přesně těmito vůněmi docílíte příjemné podzimní atmosféry. Pomoci mohou svíčky, difuzéry nebo aroma lampy. Kromě toho doplňte police a odkládací plochy o podzimní dekorace. Mnoho z nich si můžete vyrobit sami. Stačí podzimní procházka a vše potřebné najdete za pár minut. Dekorovat totiž můžete pomocí pampové trávy, sušených květin, větviček, dřeva, šišek, dekorativních dýní, žaludů a dalších plodů. K podzimu se hodí také macramé dekorace, které přinesou měkkost a přírodní materiály.

Nezapomeňte na okna

Bubnování deště dokáže být uklidňující. Sledovat ale celé dny provazce deště nemusí být vždy příjemné. Proto okna ložnice opatřete nejen záclonami, ale také kvalitními závěsy. Ty vám poskytnou nejen dostatek soukromí, ale také útulnost a změkčí akustiku v místnosti.

S prázdnými okny budete mít stále pocit, že ložnici něco chybí. Volba správných závěsů je proto klíčová. Zdroj: Ateliér Orsei

Zdroj: House Beautiful, Apartment Therapy, Better Homes and Gardens

 

Fotogalerie:

 

Látky ve stylu glamour dodají domovu eleganci a punc luxusu

 

 


You must be logged in to post a comment Login