Inspirace

Podzimní inspirace: Jaké barvy jsou letos trendy?

Od   | 

Také milujete ten čas, kdy začnete s rodinou trávit více času doma, protože se venku mění slunečné dny ve dny chladnější, slunce zapadá mnohem dřív a zeleň na stromech padá na zem v podobě pestrobarevných listů? Pak si při jedné ze svých procházek nasbírejte pár podzimních plodin – je na čase vnést trochu tohoto barevného ročního období také do vašeho domova.

Vínová barva k podzimu patří. Zdroj: Home Style

Konec babího léta s sebou přináší více času tráveného doma – a i ty nejurputnější a nejchladnější dny je třeba vyvážit útulně zařízeným interiérem, kde se budeme cítit šťastně a příjemně. A to vše v souladu s trendy, které vládnou tento rok podzimním interiérům.

Co by nemělo chybět v podzimním interiéru?

Podzim s sebou přináší překrásnou paletu barev, ale také náladu zalézt si s teplým čajem pod deku a začíst se do své oblíbené knížky. Příroda se mění doslova ze dne na den a vypadá to dokonale. Tak proč se neinspirovat přírodní paletou, která bude vypadat stejně skvěle i u vás doma?

Dřevo a zemité odstíny jsou symbolem podzimu. Zdroj: Natuzzi Italia

Velkou výhodou podzimních barev je fakt, že se jedná o teplé tóny, které působí velmi příjemně a hřejivě. A to je zejména za chladných a deštivých dní důležité. Vybírat si můžete s pestré škály barev – od cihlově červené, přes vínovou, oranžovou, vesele žlutou, ale klidně i tmavě zelenou.

Aby tyto barvy působily harmonicky, nikoliv rušivě, zkombinujte je s neutrálními barvami, jako jsou krémová, béžová, bílá, ale třeba i šedá. Váš domov tak bude působit útulně, ale ne agresivně. Podzimní barvy doporučujeme používat zejména ve formě dekorací a textilií.

Na podzim se nemusíte bát ani kombinace více barev. Zdroj: Westwing

Pokud si jste jistí, že vám budou dělat podzimní barvy radost v průběhu celého roku, můžete s nimi i vymalovat. Zde si ale dejte pozor na množství – takové barvy zaujmout, i když je použijete s mírou. U tmavých a sytých barev postačí, když s nimi vymalujete jen jednu stěnu, nebo s nimi můžete udělat pruh. U malých prostor však doporučujeme světlou výmalbu, která prostor opticky nezmenší.

Trendy pro letošní podzim v interiérech

Na své si letos přijdou jak milovníci tmavých, tak i světlejších barev. Velmi oblíbená kombinace je kombinace tmavě zelené barvy s dřevěným nábytkem, doplňky z přírodních materiálů jen umocní atmosféru podzimního lesa.

Pokud se vám líbí více světlé kombinace, vyzkoušejte spojit smetanovou a bílou barvu – ty můžete doplnit o dekorace a textilie v cihlové, béžové, růžové nebo jemně hořčicové. Chybu však neuděláte ani při použití barev, které jsou na podzim všude kolem vás – jako podklad skvěle poslouží šedá výmalba, zbytek můžete ladit v tónech hořčicově žluté, vínové, tmavě zelené.

Letošní podzimní barvy jsou hřejivé. Zdroj: HomeInCube

Jak vnést podzim do vašeho interiéru?

Pokud chcete, aby na vás dýchala atmosféra podzimu i u vás doma, nemusíte kvůli tomu hned měnit výmalbu celého domu či bytu. Bohatě postačí, když vyměníte jen některé prvky. Poohlédněte se po nových závěsech, nezapomeňte na velké množství svíček, do vázy dejte nasušenou trávu, na tác šípky, kaštany a další podzimní plodiny.

Dýně, svíčky a sušená tráva k podzimu neodmyslitelně patří. Zdroj: HomeInCube

Svoji pohovku v obývacím pokoji můžete obohatit o pěkný přehoz a polštářky v podzimních barvách, křeslo bude vypadat dokonale, když se na něm bude vyjímat hořčicový potah. V kuchyni můžete vyměnit utěrky, běhoun na jídelní stůl či prostírání.

Podzim s sebou nepřináší jen barvy padajících listů, ale také spoustu sezónního ovoce, jako jsou hrušky, jablka, meruňky, rozinky či švestky. Nasušte si doma dostatek tohoto ovoce, které nebude jen pestrobarevnou dekorací, ale také bohatým zdrojem vitaminů, které vám pomohou předcházet jakýmkoliv nemocem.

Čím víc svíček na podzim použijete, tím lépe! Zdroj: Pexels

Štrúdl a dýně mají vstup povolen

Štrúdl – moučník, který miluje téměř každý, je neodmyslitelnou součástí podzimu. Jen si představte tu vůni, která se line celým bytem, do každého koutu vašeho domova. A právě vůně jsou dalším způsobem, jak navodit ve svém interiéru tu správnou podzimní atmosféru. Kromě pečených dobrot vsaďte na kvalitní svíčky, aromalampy či difuzéry. Ideálními podzimními vůněmi jsou vůně jablka, vanilky, ale třeba i skořice či mandlí.

Posledním z našich tipů jsou dýně – ty k podzimu patří minimálně kvůli své barvě. Zdobit nemusí jen vaši zahradu, skvěle budou vypadat i u vás doma.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login