Inspirace

Podzimní dekorace ze šípků oživí i probarví domov

Od   | 

Šípky mají spoustu skvělého využití. Můžeme si z nich udělat čaj i výbornou marmeládu. Kromě toho ale šípky skvěle poslouží jako originální podzimní dekorace, která zpříjemní domov. Použít můžete samotné šípky, nebo je zkombinovat s mechem, žaludy, ale i jinými plody podzimu.

Na prostřený stůl

Šípkové větvičky nebo samostatné šípky lze jednoduše zakomponovat na podzimně prostřený stůl. Jestliže například jídelní stůl zdobí dýně, můžete ji obmotat větvičkou se šípky. Šípky ale můžete dozdobit také příbory, složený ubrousek nebo je lze položit samostatně na připravený talíř.

Dýně omotané šípkovými větvičkami vypadají skvěle. Zdroj: Pinterest

Tradiční věnec

Vyzkoušejte originální šípkový věnec, na kterém nechá oči každý kolemjdoucí. Věnec si můžete sami vyrobit tak, že si ho upletete z proutí, a nebo jednoduše v hobby marketu či zahradnictví zakoupíte polystyrenový korpus. Výhodou proutěného věnce je, že se do něj jednoduše dají šípkové větvičky proplést. Polystyrenový věnec však musíte polepovat šípky pomocí tavné pistole. Věnec kromě šípků můžete vyzdobit také šiškami, kaštany, mechem, nebo jeřabinami.

Sytě barevný věnec vynikne na dveřích. Zdroj: Pinterest

Zavěšené šípky

Jednoduchou a zároveň originální dekoraci vytvoří také zavěšené šípky, které můžete v bytě umístit téměř kamkoliv se vám zachce. Příjemnou dekoraci vytvoří v kuchyni nebo v koupelně zavěšené na věšáku. Aby šípky vypadaly bohatěji, přidejte k nim například nevěstin závoj a svažte je stylovou mašlí.

Šípky můžete zavěsit kam se vám zachce. Zdroj: Pinterest

Šípkové srdce

Tato šípková dekorace potěší všechny romantiky. Vyrobte si roztomilé srdíčko ze šípků, které můžete zavěsit do oken, na vstupní dveře anebo ho můžete na Vánoce použít jako ozdobu na stromeček. K ruce si vezměte samotné šípky bez větviček, drátek na výrobu dekorace, a zajímavou stužku, nebo provázek. Čím delší drátek bude, tím větší srdíčko vyrobíte. Proto zapřemýšlejte, kam ho budete chtít ve finále umístit. Na drátek postupně navlékejte šípkové plody jako korálky. Jakmile bude drátek plný, spojte jeho konce do tvaru srdíčka a drátky propleťte do sebe. Na horní část pak přidejte mašli nebo provázek, za který srdíčko budete věšet.

Srdíčko můžeme pověsit na okno, dveře i vánoční stromek. Zdroj: Pinterest

Na jmenovky

Plánujete podzimní narozeninovou oslavu nebo dokonce svatbu? Přidejte tematický prvek v podobě šípků a vytvořte si originální držáky na jména zasedacího pořádku. Malou nádobu nebo mističku zaplňte šípky se zhruba 5 – 10 cm dlouhou větvičkou a mezi šípky jednoduše zapasujte kartičku se jménem.

Jmenovky v držácích ze šípků vypadají skvěle. Zdroj: Pinterest

Šípky ve váze

Nejjednodušší dekoraci, kterou doma hravě zvládnete během chviličky a bez práce, je umístění šípkových větviček do vázy s vodou. Při výběru vázy dejte přednost průhlednému sklu tak, aby šípky vynikly. Touto dekorací nic nezkazíte a pokaždé může vypadat jinak. Je jen na vás a vaší fantazii kolik větviček do vázy dáte, jestli k nim přidáte  něco dalšího a jakou nádobu zvolíte.

Šípky ve váze nezaberou žádný čas a přitom vypadají stylově. Zdroj: Pinterest

Podnos ze šípků

Máte doma povalující se podnos, který nevyužíváte? Použijte ho na dokonalou podzimní dekoraci ze šípků, kterou nic nezkazíte. Šípkové větvičky vytvarujte a svažte ve tvaru kruhu, který následně položte na podnos. Doprostřed přidejte svíčku, nebo prostor vyplňte jinou přírodninou, jako je mech či kaštany. Hotovu dekoraci umístěte například na jídelní nebo konferenční stolek tak, aby byla na na očích.

Podnos se šípky se bude vyjímat na stole. Zdroj: Pinterest

Stylový svícen

Co takhle si vytvořit originální svícen ze šípků, který nikdo nemá? Malý květináč či jinou nádobu vyplňte kamínky nebo hlínou. Navrch poté položte čerstvě nasbíraný mech, který obložte vytvořeným kruhem ze šípků. Doprostřed na konec položte silnější svíčku a vychutnávejte si romantický, podzimní večer. Fantazii se meze nekladou, a proto můžete svícen vyrobit téměř z jakýchkoliv plodů a přírodnin.

Starý květináč může posloužit jako svícen. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login