Inspirace

Podzim je ideální čas na barevnou dekoraci dveří a oken

Od   | 

Přichází podzim a s ním i nádherně probarvená příroda. Vneste ji i do svého domova a začněte vchodovými dveřmi. Právě ty vás i vaše přátele přivítají jako první. Tak ať z nich máte radost.

Ozdobte dveře a nezapomeňte na bohatou výzdobu v květináčích. Zdroj: Pinterest

Věnce neomrzí

V dnešní době věnce zdobí dveře v každém ročním obdobím a výjimkou není ani podzim. Ještě větší radost však budete mít z věnce, který si vyrobíte sami. Nejenom že na něm výrazně ušetříte, ale zároveň si vytvoříte originální kousek přesně podle vlastní představy. Udělejte si procházku do přírody a sesbírejte barevné listy, žaludy, šišky, nebo větvičky. Pořiďte i sušené květy a jiné doplňky, které se na věnci budou vyjímat. Nezapomeňte si přichystat také polystyrenový věnec jako základ a tavnou pistoli na lepení. Věnec následně ozdobte dle vašeho přání a zavěste nejen na vchodové dveře, ale i na interiérové dveře, či na okna. 

Věnce patří mezi klasiku. Ponechat na něm můžeme pouze barevné listí, nebo přidat další, podzimní ozdoby.
Zdroj: Pinterest

Dýňové stromky

Dýně k podzimu neodmyslitelně patří a pokud si přejete před vchodové dveře přichystat něco originálnějšího, než je stojící dýně v rohu, vyzkoušejte originální stromky. Nejdůležitější je kovová, jednoduchá konstrukce ve tvaru kužele. Koupit ji můžete v hobby marketu, nebo si ji s trochou snahy můžete vyrobit sami doma. Do kovové konstrukce naskládejte různé typy a velikosti dýní a umístěte poblíž vchodových dveří. Pro lepší efekt vyrobte stromky alespoň dva nebo tři. 

Dýně poskládané ve tvaru stromku jsou originální. Zdroj: Pinterest

Kovová konstrukce nemusí nutně sloužit pouze pro dýně, ale obmotat ji můžeme například barevnými listy připevněnými na dřevěných větvičkách. U této dekorace se však doporučuje použít umělé barevné listí, protože usušené by se brzy začalo drolit, nebo by ho polámal vítr. U umělého listí ale zase počítejte s tím, že může vlivem slunečních paprsků začít rychle blednout.

Kovová konstrukce ozdobená listy bude slušet každým dveřím. Zdroj: Pinterest

K podzimu patří také květy

Na podzim bychom neměli opomíjet ani kvetoucí rostliny, které dokonale rozzáří nejen vchodové dveře, ale i okna. Patří sem například chryzantémy, rozchodník, hvězdnice či plamenka. Ještě lépe budou tyto květiny vypadat v originálních nádobách, které si můžete sami vyrobit. K ruce si vezměte například dřevěnou přenosku, kterou barevně natřete. Přiděláte-li k ní kolečka, můžete ji přesouvat jednoduše kam se vám zachce. Poté přenosku vyplňte květináči s rostlinami a umístěte tak, aby byla co nejvíce na očích. 

Palety nevyhazujte

Zbyly vám doma palety, se kterými se nevíte rady, nebo se je chystáte vyhodit? Nařezejte je na menší obdélníky a natřete nejméně dvakrát oranžovou barvou, tolik typickou pro podzim. Dozdobte je například slámou, nebo mašli vyrobte z obyčejného provázku. Navrch přidejte kus větve a postavte je ke vchodovým dveřím, nebo na schody na verandu. Uvidíte, kolik parády taková jednoduchá dekorace udělá.

Dekorace z palet je jednoduchá, zvládnou ji vyrobit i děti samy. Zdroj: Pinterest

Barevné šišky

Šišky rozhodně patří do podzimní dekorace. Pomocí tavné pistole k nim přilepte stužky. Svazek stužek upevněte například na kovový kroužek a zavěste libovolně na dveře, nebo do oken. A aby samotné šišky nebyly nevýrazné, nabarvěte jejich vrchní část veselými barvami. Použijte zejména barvy podzimu, jako je žlutá, oranžová, červená nebo vínová. Výroba této dekorace bude bavit i vaše ratolesti, a proto se je do práce nebojte zapojit.

Šišky nabarvené barvami jsou šmrncovní. Zdroj: Pinterest

Vyšperkujte si číslo popisné

Většina domů má číslo popisné umístěné buď přímo na domě, nebo na plotě. Ke vstupnímu prostoru ho lze na podzim zakomponovat opravdu neotřele. Sežeňte si přibližně stejně velké dýně, které na sebe připevněte, aby opravdu držely pospolu. Jednotlivé číslice přilepte pod sebe – co jedna dýně, to jedna číslice. Na dýně připevněte také listy, které dodají dýním tu pravou, podzimní atmosféru.

Číslo popisné zakomponujte přímo na dýně. Zdroj: Pinterest

Verandu oblečte do podzimních barev

Disponuje váš dům vstupní verandou s posezením? Právě zde se můžete s doplňky a originální dekorací opravdu vyřádit. Posezení doplňte dekorativními polštářky v decentních barvách podzimu a přidejte také teplé plédy, které se zejména na podzim budou hodit. Naaranžujte sem různé dýně, květináče s podzimními květy, nebo příjemné lucerničky, které potěší zejména během večera. Zakomponovat do dekorace můžete například světýlka, která nemusíte hledat až těsně před vánoci. Dokonale se budou vyjímat namotaná například na větších dýních. 

Dýně ze dřeva

Věděli jste, že si dýně můžete také vyrobit? Stačí mít po ruce nařezané kmeny stromů o tloušťce cca 20 – 30 centimetrů. Dřevo ponechejte včetně kůry a celou plochu natřete z obou stran oranžovou barvou znázorňující dýně. Na vrchní část přilepte kousek dřeva jako stopku a neopomínejte ani listy. Vyrobené dýně umístěte vedle dveří nebo je naaranžujte za okno.

Dýně si můžete také vyrobit. Zdroj: Pinterest

Zavěšené listy za oknem

Opomínat bychom neměli ani podzimní dekorace za oknem. Skvěle budou vypadat například zavěšené listy, které podtrhnou útulnou atmosféru. K ruce si připravte tenkou, co nejrovnější větvičku, provázek, listy a případně žaludy nebo šípky. Na provázky cca 20 – 30 centimetrů dlouhé připevněte libovolně listy spolu s ostatními plody. Hotové provázky přivažte na tenkou, krátkou větvičku, kterou zavěsíme za okno.

Díky barevným listům nebude žádné okno smutné a prázdné. Zdroj: Pinterest

Světelný řetěz z listů

Milujete světýlka a nechce se vám čekat až do adventu? Pak je nejvyšší čas vyrobit si světelnou dekoraci do oken, která potěší každého. Na klasický světelný řetěz připevňujte lepidlem ke každé žárovičce jeden barevný list a nechte zaschnout. Takto vytvořený řetěz zavěste na okno a sami uvidíte, jak nádherně budou syté listy prosvítat světýlkem. 

Fotogalerie:

 

Posviťte si na zahradě s inteligentním osvětlením


You must be logged in to post a comment Login