Inspirace

Podpořte zdravý vývoj miminka hrazdičkou: Vyrobit ji můžete sami

Od   | 

Dříve než se dítě začne batolit, je obtížné upoutat jeho pozornost. Hravá dřevěná hrazdička, kterou si můžete s barvami Balakryl snadno vyrobit, patří u miminek mezi velmi oblíbené hračky. Navíc zlepšuje koordinaci a stimuluje smysly dítěte.

Hrazdička na míru

Ať už jste se rozhodli dřevěnou hrazdičkou překvapit vlastní ratolest nebo ji vyrobit jako neotřelý dárek pro své přátele, můžete ji snadno přizpůsobit konkrétnímu dítěti. Kromě barvy se nabízí neomezený výběr tvarů, zvířátek a dalších motivů, které na ni zavěsíte. Hrazdička je navíc skvělým pomocníkem při rozvoji. Podporuje vzájemnou koordinaci rukou a očí a motivuje kojence k pohybu. Díky zavěšeným předmětům se také stimulují smysly dítěte – naučí se rozpoznávat barvy a tvary.

Příprava dřevěné konstrukce

Na výrobu dřevěné hrazdičky si připravte 2 dvoumetrové latě, 1 m dlouhou kulatou tyč, provázek, kroužky na záclony v dekoru dřeva, brusnou houbičku, plochý štětec a univerzální vodou ředitelnou barvu Balakryl UNI mat. Dále budete potřebovat metr, vrtačku s vrtákem 2,8 cm (nebo dle průměru tyče), pilník, úhelník a pohodlné montérky, např. od Monterki.cz.

Začněte přípravou dřevěných latí. Pomocí úhelníku si naměřte a vyznačte 22,5 stupně. Ruční nebo elektrickou pilkou pak latě uřízněte. Vznikly vám tak 4 latě dlouhé 60 cm, které jsou na jedné straně zkosené. Pomocí brusné houbičky je pak obruste do hladka. Na nezkosených stranách naměřte 10 cm a pomocí vrtačky vytvořte kulaté otvory tak, aby se do nich vešla kulatá tyč. Z téže strany následně odměřte 35 cm a vyvrtejte díru o průměru 4,5 mm. Nyní máte připravené latě na konstrukci hrazdičky a můžete se pustit do jejich natírání.

Na přípravu stačí jen pár věcí a vytvoříte originální hrazdičku pro miminko.
Zdroj: Balakryl

Natírání a sestavení hrazdičky

Nátěr Balakryl UNI důkladně promíchejte a všechny 4 latě jím natřete ve 2 vrstvách s odstupem alespoň 4 hodiny. Tato univerzální vodou ředitelná barva je zdravotně nezávadná, nezapáchá, rychle schne a má atest na dětské hračky. Navíc ji lze natónovat až do 20 000 barevných odstínů. My jsme například zvolili jemný pastelově šedý odstín.

Poté co obě vrstvy zaschnou, se můžete pustit do sestavování hrazdičky. Dvě latě spojte křížem tak, aby se vyvrtané otvory překrývaly. Do otvoru vložte tyč, případně si pomozte kladivem. Na tyč navlékněte kroužky, na něž zavěste hračky dle libosti. Potom tyč umístěte stejným způsobem do otvorů v latích i z druhé strany. Na závěr můžete menšími otvory provléknout provázek, aby se latě nerozjížděly.

Hrazdička potřebuje alespoň 2 nátěry s čtyřhodinovými rozestupy.
Zdroj: Balakryl

NÁŠ TIP: Jednotlivé hračky na zavěšení můžete koupit v hračkářství či na internetu, nebo je ručně vyrobit. Lze je například vyřezat ze dřeva, ušít nebo uháčkovat

Fotografie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login