Podlahy a stěny

Podlaha s kovovým nádechem

Od   | 

Nejste-li si jisti, jaký zvolit tón podlahové krytiny, pak přinášíme inspiraci v podobě kovových odstínů. Nelekejte se. S vhodnou kombinací nábytku, doplňků a ostatních dekorací můžete vytvořit interiér, který vůbec nemusí působit studeně.

Oprýskaný kovový vzhled vytváří díky bohatému barevnému spektru jednoduchý koncept pro zařizování. Zdroj: Cobre

Abyste takového výsledku docílili, zkontrolujte, na jakou světovou stranu je místnost, kam hodláte podlahovinu s kovovým nádechem instalovat, orientována. Sever je tmavý a ponurý, proto sem jsou vhodné teplé odstíny, naopak jih je slunný a teplý, a tak se kovového odstínu nemusíte bát. Na východ nebo západ pak hrají velkou roli velikosti oken, kterými dovnitř vchází denní světlo. Platí, že čím je více denního světla, tím lépe. V dostatečně světlé místnosti můžeme použít i studenější odstíny.

Kov není jen šedý

Řekne-li se kovový odstín, pak si automaticky většina z nás představí šedou barvu. Měď je ale také kov a není šedivá, stejně i mosaz, bronz, zlato ad. Všechny jsou do žluta nebo hněda, tedy v teplejších zemitých tónech. Navíc k barvě patří i kresba, která může připomínat zbarvení nerostů. To ostatně napodobuje i struktura. Oblíbené jsou reliéfy, jemné plastiky apod. U nich zkontrolujme snadnost údržby, aby v záhybech nezůstávala nečistota.

podlahová krytina z měkčeného vinylu s bronzovým odstínem.

Vinylové podlahy najdete v široké škále dezénů i barev, kovový vzhled nevyjímaje.  Zdroj:  Forbo

Doplňkové barvy

Zvolíte-li kovové odstíny v šedém studeném nádechu, můžete docílit vkusného a nadstandardního výsledku. Jak? Šedá patří k elegantním barvám a navíc je v tomto období trendy. Často je doplňována dřevem v surovém provedení. Velmi uhlazeně působí i s bílou a v určitých případech může být pěkná kombinace dokonce i s černou. Šedá barva je neutrální a hodí se k ní všechny barvy, takže záleží jen na vás, jakého výsledku chcete docílit. Možná právě proto jsou kovové odstíny na podlahách oblíbené zejména mezi architekty, kteří díky nim dokáží vytvořit originální vzhled interiéru a přitom docílit neutrálního základu, který si majitelé dotvoří už vlastními doplňky.

Kov evokuje i šedá barva, která je v současné době velmi oblíbená. Zdroj: Forbo.

Typy podlah s kovovým nádechem:

Dlažba:  Pevná a odolná krytina, na povrchu studená, vhodná pro podlahové vytápění.

Vinyl: Pevný a trvanlivý materiál zaručující teplotní komfort od nohou a také kročejový útlum.

Stěrka: Hladký a bezespárový povrch, odolává vysoké zátěži a je vhodná pro podlahové vytápění.

Hexagony společně s kovovým vzhledem  vytvoří nevšední vzhled, zdroj: Apavisa porcelanico

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login