Návštěvy bytů

Podkrovní byt zařízený ve venkovském stylu pohladí po duši

Od   | 

Majitelé tohoto bytu odmalička vyrůstali na malé vesnici, a proto není divu, že mají k venkovskému stylu opravdu blízko. I přesto, že se přestěhovali za prací do  města, nic jim nebránilo zařídit si domov přesně podle svých představ. Tedy ve venkovském stylu.

Dřevěný strop a trámy dodávají interiéru příjemný náboj. Zdroj: Inarch IT

Už když vstoupíme do podkrovního bytu, jeho interiér nás na první pohled zahřeje. Prostorná obývací část spojena s kuchyní a jídelnou se nese ve světlých tónech a dokonale ji doplňuje zkosený strop obložený přírodním dřevem, které domov zútulňuje stejně jako dřevěná podlaha ve světlém dekoru. Část místnosti byla vyčleněna obývacímu pokoji, který představují dvě pohodlné sedačky s látkovým čalouněním doplněné dekorativními polštářky. V blízkosti nechybí prostorný konferenční stolek posazený na dekorativní huňatý koberec. Přestože se byt nachází v podkroví, najdeme v obývací části také francouzské okno, díky kterému je v místnosti dostatek denního světla. Tomu napomáhají i vestavěná LED svítidla ve zkoseném stropu. Příjemný doplněk zde představují původní dřevěné trámy, se kterými nábytek ve venkovském stylu skvěle ladí.

 

Pohovka, u které můžete nastavit hloubku sedu

 

K působivé atmosféře přispívá i krb, zasazený do rohu místnosti. Jednoduché šedé obložení se skvěle vyjímá mezi sněhově bílými zdmi doplněnými jednoduchými černo-bílými obrázky s bílou paspartou a subtilním černým rámem.  To vše doplněno stylovými dekoracemi a jednoduchou komodou, rovněž ve venkovském stylu. 

Krb umocňuje útulnou atmosféru. Zdroj: Inarch IT

Na obývací pokoj volně navazuje přes jídelní stůl kuchyňská linka zařízená taktéž ve venkovském stylu. Ten umocňuje tvar dvířek s úchytkami a keramický obklad chránící stěnu mezi horními a spodními skříňkami. Bělost kuchyně narušuje tmavá pracovní deska vytvářející příjemný kontrast. Na kuchyni pak navazují vysoké skříně, které přechází až do vstupní části bytu, a tak z části poslouží jako spižírna a dále jako úložný prostor v předsíni. 

Kulatý jídelní stůl umožňuje snadnější pohyb po místnosti. Zdroj: Inarch IT

Ze vstupní místnosti vede točité schodiště do horního, otevřeného patra, ve kterém najdeme prostornou knihovnu a malou pracovnu. Bílou konstrukci schodiště podtrhují dřevěné nášlapy a tmavé zábradlí. Díky propojenému prostoru jsou obě patra příjemně prosvětlena.

 

Venkovní dlažbu pokládejte na terče. Víme, jak na to

 

V přízemí se nachází také prostorný dětský pokoj. I sem zvolili majitelé převážně bílou barvu. Kromě většiny zařízení jí je vymalován dřevěný strop. Doplňkovou barvou je zelená vybraná v tlumeném odstínu, který neruší. Pokoj patří batoleti, a tak je tu jen nezbytné zařízení, postýlka a houpací křeslo pro maminku, která si vybrala jedno z ikonických křesel firmy Vitra.

Ložnice rodičů je sice malá, ale útulná. Zkosený strop a střešní okno je obloženo bílým dřevem, které malou místnost opticky zvětší, stejně jako tapeta s vertikálním vzorem zdobícím stěnu za postelí. K útulné atmosféře přispívá dřevěná podlaha doplněná dekorativním kobercem.

Malou ložnici opticky zvětšují světlé odstíny a použité tapety. Zdroj: Inarch IT

Koupelna byla zařízena elegantně a s citem. Neutrální barvy v podobě světle hnědého obkladu a jednoduché šedé dlažby příjemně kontrastují s bílou umyvadlovou skříňkou rovněž ve venkovském stylu. Zadní část místnosti majitelé vyhradili pro vanu, již lze díky skleněné zástěně využít i jako praktický sprchový kout. A protože koupelna nedisponuje oknem, byla v místnosti rozmístěna bodová LED svítidla ve stropě.

Zdroj: Inarch IT

 

Fotogalerie:

 

Do jaké nádrže zachytávat dešťovou vodu?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login