Inspirace

Plánujete novou kuchyň? Inspirujte se pěti současnými trendy

Od   | 

Říká se, že plánování kuchyně dopřejeme víc času než plánování potomka. Je-li tomu tak i u vás, pak nahlédněte pod pokličku současných kuchyňských trendů a ušetřený čas věnujte něčemu milejšímu…

Zdroj: Ikea

Dispozice kuchyně se odvíjí od velikosti prostoru a počtu osob, které se v ní budou pohybovat. Také podle návyků – zda jste rodina, kde se vaří denně, nebo jen svátečně. Nezapomeňte, že prostor mezi varným centrem, přípravnou plochou a mycí zónou by neměl přesahovat víc jak šest metrů. Pečicí i mikrovlnná trouba patří do výšky očí a vnitřní vybavení skříněk plánujte účelně, nezapomeňte na plno výsuvné zásuvky a pořadače. A určitě se věnujte vzhledu celé sestavy – současné kuchyně jsou plné emocí, radosti a nádherných detailů.

 

Slavná a okouzlující Coco Chanel jednou prohlásila: „Nejlepší barva na světě je ta, která vám jde nejlépe k pleti.“ Která barva pasuje do vaší kuchyně?

 

Černá do kuchyně patří

Při výběru barev do kuchyně se obvykle černé spíše vyhýbáme. Současné trendy však nikoliv. Svět kuchyní se už delší dobu zaměřuje na černou. Nemusíte mít celou sestavu v této barvě, stačí vhodná kombinace například se dřevem, mramorem či žulou. Černá se také velmi dobře kombinuje s ostatními barvami, a tak je už na vás, zda dáte přednost kontrastu, jako je kombinace se žlutou, růžovou případně červenou, nebo zvolíte doplňkovou barvu, jakou je třeba šedá. Ostatně, pokud si netroufnete na černou, pak právě šedá bude skvělým alternativním řešením.

Neotřelá, krásná a moderní. I taková může být kuchyně v tmavých barvách. Zdroj: Ikea

Matná je v kurzu

Zatímco ještě před několika lety se kuchyně navrhovaly s lesklými skříňkami, v současné době je trendy matná. Toto provedení v nás vyvolává příjemný pocit útulnosti, navíc tyto povrchy bývají jednodušší na údržbu a působí velmi příjemně, teple. Mat je velmi nenápadný a jen tak rychle se neomrzí. Zatímco matná bílá působí elegantně, matné barevné odstíny jsou teplejší a vyvolávají optimistický pocit. V posledních letech se rozmohla pudrově růžová, která vytváří velmi příjemnou atmosféru.

Matná vyvolává dokonalý pocit domova. Zdroj: Hanák kuchyně

Pusťte domů kousek z provensálského stylu

Francouzská grácie vytváří zázemí plné klidu a harmonie. Odstíny krémové, smetanové, zelené, pudrové, fialové a růžové už několik sezon krášlí nejednu domácnost. Zvolíte-li tento styl, pak nezapomeňte kuchyňskou sestavu doplnit spotřebiči, jejichž tvar navazuje na vzhled kuchyně.

Ke klasické sestavě nezapomeňte zvolit i vhodné spotřebiče. Zdroj: Hoover

Klasika, která nikdy nevyjde z módy

Vysnili jste si bílou kuchyni a zároveň chcete jít s módou? Máme pro vás dobrou zprávu. Bílá je stále in a jen tak ji něco nesesadí. Hodí se v podstatě do každé domácnosti a dá se kombinovat se všemi barvami, dřevem, kamenem i moderními materiály jako je například technistone. Dvířka mohou být lesklá, tehdy se tato sestava hodí do menších kuchyní, kde opticky prostor zvětší, v matném provedení pak bude výsledek působit vysoce elegantně.

Zdroj: Kuchyně Schüller

Dřevem rozhodně nic nezkazíte

Dřevěné kuchyně zase dominují kuchyňským trendům. Pokud zvolíte kuchyň z masivu, myslete na to, že nekvalitní provedení vám příliš velkou radost neudělá a po čase se začne kroutit. Proto je potřeba dbát na použité technologie při výrobě. Za vysokou kvalitu sice zaplatíte poměrně hodně peněz, ale je to investice, která vám vydrží celý život. 

Na druhou stranu ne každý počítá s tím, že bude vařit po celý život jen v jedné kuchyni a možná by časem rád něco trošku pozměnil, obnovil a šel s novými trendy. V takovém případě si můžete zvolit dýhové dřevo, kde by vás měli při výběru zajímat dvě věci: síla dřeva a opracování hran. Čím je materiál silnější, tím větší odolnost má. Na hranách nesmí být žádné zbytky lepidla a nikde nic odštípnutého.

Reálného vzhledu dřeva snadno docílíte i použitím laminátových desek, což je úplně nejlevnější řešení. Materiál patří k velmi odolným a tvrdým, ideální pro rodiny s malými dětmi.

Zdroj: Decoland

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login