Obývací pokoje

Pět jednoduchých tipů, jak oživit obývací pokoj

Od   | 

I přesto, že jste se vzhledem obývacího pokoje spokojeni, občas neškodí pár věcí trochu pozměnit. Tak jako měníte s každou sezónou několik outfitů v šatníku, tak i trocha změny v interiéru není na škodu. 

Koneckonců většina z nás má ráda nové věci a někdy stačí opravdu drobnost, která dodá domovu nový šmrnc. Přinášíme několik jednoduchých tipů, kterými interiér oživíte a věříme, že přinesou i radost.

1. Proházejte nábytek

Možnost, která vás nebude stát ani korunu, a přitom docílíte naprosto nového a originálního vzhledu. Pohrajte si trochu s nábytkem a proházejte ho na úplně jiná místa, než byl doposud. U sedací soupravy pamatuje, že by neměla být umístěna zády ke dveřím. Na takto situovaném sezení nebudete mít přehled o tom, kdo do místnosti vstoupil, což může na člověka působit rušivě. Televizor je ideální umístit přímo naproti sedací soupravě, aby na ni každý bez problému viděl. Také by na obrazovku nemělo dopadat denní světlo, a proto by neměla být naproti oknu. Při přemísťování nábytku se fantazii meze nekladou, ale přesto dbejte na to, aby okolo nábytku zůstalo dostatečné množství volného místa pro pohodlný pohyb a průchod. 

S nábytkem manipulujte podle libosti, ale vyhněte se umístění sedačky zády ke dveřím. Zdroj: Home Style

2. Několik nových malých kousků neuškodí

K oživení obývacího pokoje postačí i několik stylových odkládacích stolků, sedáků, či taburetů. Pokud hodláte obměnit konferenční stolek, vsaďte na multifunkční sestavy například ze tří stolků v několika různých rozměrech a tvarech. Během početnější návštěvy všechny stolky jednoduše rozmístíte a tím získáte zároveň větší prostor pro pohoštění.

Vhod přijdou i další menší stolky, třeba vedle sedačky nebo v rohu, na kterých se bude vyjímat například moderní lampa, květina či dekorace.

Mezi trendy v posledních letech patří také taburety. Nejen že se řadí mezi originální doplněk každého obývacího pokoje, ale zároveň jsou velmi praktické a užitečné. Využít je lze jako rozšíření pro posezení, ale také jako odkládací plocha. Na výběr je široká škála rozměrů, barev i provedení, a proto si každý vybere takový kousek, který obývací pokoj příjemně oživí. Výhodou také je, že je lze jednoduše přemísťovat. 

Taburety patří mezi příjemný doplněk i jako praktický kousek. Zdroj: Westwing

3. Stěnám sluší originální police

Pokud nemáte prostor pro pořizování nového nábytku, či jiných doplňků do obývacího pokoje, pak je skvělým řešením volba poliček a polic. Umístěním na stěnu nezaberou žádné místo a zároveň poskytnou praktický prostor pro oblíbenou sbírku knih či jiných nezbytností. Na trhu naleznete také nejrůznější policové systémy, díky kterým můžete na stěně sestavit originální a neokoukané tvary a obrazce.

Pokud hledáte řešení, jak oddělit například jídelnu, nebo pracovní kout od obývacího pokoje, vsaďte na volně stojící nábytkové regály, které nejen prostor opticky oddělí, ale zároveň se do nich vejde hodně věcí.  

Policové systémy jsou praktické a originální. Zdroj: Home Style

4. Rozzařte prostor

Obývací pokoj lze oživit také správně zvoleným a kvalitním osvětlením. Hlavní zdroj světla je sice nezbytný, ale útulným osvětlením vytvoříte příjemnou atmosféru, díky které se bude v místnosti každý cítit příjemně. Stojací lampy do rohu s nastavitelnými rameny pro příjemné čtení, či malé stolní lampy na odkládacím stolku se sice zdají jako maličkost, ale přesto místnost v podvečer promění k nepoznání. Ještě lepšího dojmu docílíte také pomocí LED pásků, které lze umístit na police a další nábytek. Prostor díky této vychytávce získá naprosto jiný vzhled. 

Lampy prozáří interiér a působí útulně. Zdroj: Eglo

5. Dekorace dokáže divy

Nezapomeňte na dekorace a doplňky. Originální rámečky s rodinnými fotkami, aromatické svíčky či oblíbenou sošku z dovolené. Kromě toho ale myslete také na příjemnou zeleň, která povzbudí mysl. Robustnější rostlina do rohu místnosti, ale i váza čerstvě natrhaných květin na konferenčním stolku místnost příjemní oživí.

Aby dekorace nevypadala stále stejně, obměňujte ji podle ročního období. Jedině tak nebude vypadat okoukaně a nudně. 

Zeleň a dekorace promění interiér k nepoznání. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:

You must be logged in to post a comment Login