Ložnice

Peřina na zimu, která vás zahřeje

Od   | 

Nedaří se vám usnout? Zebou vás nohy? Rozhodně nepřidávejte stupně na topení, budili byste se v noci horkem. Raději si pořiďte peřinu, která vás zahřeje i v té nejkrutější zimě. Víte ale, která zahřeje nejlépe?

Přikrývka, která vás hřála během léta vám v zimě pravděpodobně stačit nebude. Proto je dobré se na ni připravit. Koupit si můžete jak samostatné hřejivé deky tak i speciální celoroční sety. Nabídka na současném trhu je již opravdu široká a rozmanitá. Zajímá vás, která přikrývka zahřeje nejlépe? Pojďme se společně podívat na jednotlivé typy.

Už prababičky věděly, co je dobré

Když je řeč o prababičkách či babičkách, určitě se vám hned vybaví péřové peřiny. Kdo by si taky nevzpomněl na nadýchané duchny, ve kterých se spalo jako v nebi. Péřové přikrývky jednoznačně patří k těm nejkvalitnějším, co se zahřátí týče. Izolace, kterou peří kolem těla vytváří, se dá přirovnat k bublině. Ta se vytváří kolem celého těla a drží teplo, které neunikne z pod peřiny ven. Peří dokáže absorbovat tělesnou vlhkost a odvádí ji od těla pryč. Díky tomu se nebudete v noci potit a bude vám příjemně teplo.

Jak poznat kvalitní péřovou deku?

  • Péřová peřina by měla být načechraná. Neměla by být těžká. Aby se peří neshlukovalo, deky se prošívají.
  • Důležitým faktorem je podíl prachového peří, to se považuje za jedno z nejkvalitnějších. Důvěryhodní prodejci dokládají také certifikát o praní a sterilizaci.
  • Pasé je tvrzení, že péřové přikrývky nejsou pro alergiky. Moderní technologie dokáží peří zbavit nečistot, které by jinak dráždily dýchací cesty.
  • Deky by měly mít jak kvalitní výplň, tak i povrchovou tkaninu. Nemělo by se vám stát, že by se přikrývka po čase začala trhat a padalo by z ní peří.

Zdroj: Picaso Manufactury

Peřiny z dutého vlákna dokáží zahřát také

Ani přikrývky z dutého vlákna nemohou být opomenuty. Moderní umělá vlákna obstojně konkurují péřovým lůžkovinám. Oproti péřovým dekám jsou také o něco levnější. Jejich nespornou výhodou je snadná údržba a fakt, že plísním ani roztočům se zde ani trochu nedaří. Jste-li alergik, sáhněte po přikrývkách z dutého vlákna.

Kam pro kvalitní přikrývku?

Hledáte opravdu kvalitní přikrývky? Český výrobce Picaso manufactury nabízí péřové peřiny i přikrývky z dutého vlákna té nejvyšší kvality. Jejich produkty jsou výsledky poctivé ruční práce a inovativních technologií v oblasti výroby lůžkovin. Vybrat si můžete klasické výrobky z bavlny nebo speciální varianty s příměsí aloe vera, coolmaxových vláken či stříbra. Pro zimomřivce navíc nabízí speciální hřejivé sety, které jsou navíc rozděleny na hřejivé a extrémně hřejivé.

 

 


You must be logged in to post a comment Login