Kuchyně

Pastelové barvy ve venkovských kuchyních zvednou náladu a přinesou pocit štěstí

Od   | 

Nechcete bílou kuchyň a poohlížíte se po barvičkách? Děláte dobře.  Trendem jsou matné pastelové odstíny, zejména ty šedivé, ale vedle této neutrální barvy jsou oblíbené i další – blankytně modrá, zelenkavá, lososová, lila, slonová kost a další.

Barvu kuchyně vybírejte s ohledem na velikost místnosti, do menších prostor se hodí světlé až zářivé odstíny, tmavší se mohou použít ve velkých místnostech. V potaz berte i oslunění prostoru, rovněž i počet a velikost oken a umístění místnosti vzhledem ke světovým stranám.

Kombinace zdánlivě neharmonických barev na nábytku může působit na ozvláštnění prostředí.

Kombinace zdánlivě neharmonických barev na nábytku může působit na ozvláštnění prostředí.

Svůj podíl na vzhledu kuchyně má i psychologie barev.

Žlutá interiér projasní, dodá mu světlo a energii. Tmavší místnost prosvětlí, malou opticky zvětší. Můžeme ji použít na malé i velké plochy, výborně se kombinuje a doplňuje s ostatními barvami. Pokud použijeme světlý jemný tón žluté, můžeme si dovolit výrazné dekorace v teplých i studených barvách. Kombinujeme s modrou, oranžovou, levandulovou nebo hnědou.

Fialová je v interiéru osobitá a vytváří tajemnou atmosféru se smyslem pro duchovno. Pastelové tóny přitom dodávají interiéru více ženskosti a romantiky. Jemná fialová je favorit pro klidné odpočívání a relaxaci, ale i pro soustředění v kanceláři. Dobře se kombinuje s přírodním světlým dřevem, světlé tóny působí pěkně se sytými barvami, ale i s černou, šedou a bílou barvou.

Malebnost kuchyniě můžeme zajistit užitím jednotlivého kontrastního barevného mobiliáře.

Malebnost kuchyně můžeme zajistit užitím jednotlivého kontrastního barevného mobiliáře.

Modrá je inspirativní, pomáhá uklidňovat, odpočívat i soustředit se. Opticky zvětšuje a rozšiřuje prostor. V prostoru vytváří poměrně studený nádech, proto je vhodné ji kombinovat s teplejšími odstíny. O modré barvě se říká, že snižuje chuť k jídlu, a tak se bude hodit do kuchyní, kde jsou nenasytní strávníci.

Zelená, stejně jako zklidňující síla přírody, přináší odpočinek, uvolnění, svobodu a vnitřní klid. Je nositelem nových nápadů. Ideální je tam, kde potřebujeme povzbudit tělo, duši i mysl. Dobře se kombinuje s bílou, černou, šedou i celou paletou barev a materiálů. Zejména se dřevem pak tvoří dokonalý přírodní styl interiéru. Tlumená zeleň se dobře kombinuje s pastelovými tóny (jemně žlutou, lososovou, šeříkovou). Dobře působí se zemitými barvami.

Žlutý odstín skříněk lze na stěnách a podlaze dobře kombinovat s neutrálními světlými ale i kontrastními tmavými barvami.

Žlutý odstín skříněk lze na stěnách a podlaze dobře kombinovat s neutrálními světlými ale i kontrastními tmavými barvami.

Broskvová dodává interiéru pohodu a teplo, vnáší do něj optimismus, stabilitu i jistotu. Dobře se kombinuje se dřevem, sklem, kovem. Působí pěkně s teplými i chladnými tóny. Broskvové to sluší zvláště ve větších plochách.

Barvy tón v tónu

Výběrem jedné barvy v různých odstínech dosáhneme prostorové harmonie. Držíme se pouze jedné barvy a kombinujeme její různé odstíny. Taktéž používáme jejich různou intenzitu.

Kuchyň se skříňkami v odstínu studené modré je vhodné rozjasnit užitím kontrastních barev na ostatním mobiliáři či stěnách nebo doplňcích..

Kuchyň se skříňkami v odstínu studené modré je vhodné rozjasnit užitím kontrastních barev na ostatním mobiliáři či stěnách nebo doplňcích..

Fotogalerie:

Foto: Minacciollo, Oresi, Ikea, Ballerina, Eden prairie, Remodelaholic

1 Komentář

  1. Pingback: Kvalitní kuchyňské pracovní desky - HomeInCube

You must be logged in to post a comment Login