Architektura a design

Pantone vyhlásil barvu roku 2019!

Od   | 

Událost, na kterou čekají nejen tvůrci z oblasti interiérového a produktového designu, ale také módy, je konečně tady! Odborníci z Pantone Color Institute v New Yorku minulý týden odhalili dlouho očekávanou barvu roku 2019 a my tak víme, že nadcházející rok bude ve znamení sytě korálové.

Barvou roku Pantone se stal korálový odstín pod označením Living Coral 16-1546

Korálový ostrov

Vibrující, ale zároveň jemný odstín má vytvářet pozitivní atmosféru a poskytnout útěchu i povzbuzení v současném proměnlivém světě. V reakci na nárůst digitálních technologií a sociálních médií, které v našich životech hrají stále větší roli, hledáme autentické zkušenosti umožňující skutečné spojení a intimitu. Temperamentní, ale přirozený odstín PANTONE 16-1546 Living Coral vítá a povzbuzuje vědomou aktivitu, symbolizuje naší přirozenou potřebu optimismu a ztělesňuje touhu po hravosti.

Příjemný základ vytvoří prostřednictvím koberců nebo tapet. Zútulní tak prostor snadno a rychle, i kdyby byl zařízen minimem nábytku

Něco málo z historie

Už téměř 20 let ovlivňuje Pantone rozhodování o vývoji a nákupu produktů v mnoha průmyslových odvětvích včetně módy, průmyslového a interiérového designu, ale i dalších produktů, obalů a grafického designu obecně. Výběr barvy roku je náročným procesem vyžadujícím důkladné zvážení a analýzu trendů. Odborníci z Pantone za tímto účelem zřídili Pantone Color Institute, který objevuje a zkoumá celosvětové tendence a vlivy mj. v oblasti zábavního průmyslu (film, reklama), současné výtvarné scény, vysoké i pouliční módy, ale také třeba v kontextu oblíbených turistických destinacích, nových životních stylů a socioekonomických podmínek. Dlouhodobě je Pantone Color Institute považován za nejvyšší instituci v oboru. Předpovídá globální trendy a radí firmám ohledně barevnosti pro vizuální identitu výrobků a značek. Kromě sezónních prognóz trendů k tomu využívá také poznatků z oblasti psychologie barev a reflexe kulturních, ekonomických a sociálních aspektů společnosti.

Sytější odstín korálové unesou i větší plochy, zvlášť v kombinaci s neutrálními přírodními odstíny a materiály

Interiér s převahou bílých ploch by bez barevných akcentů působil příliš stroze. Korálová je optimálním řešením pro každého, komu se křiklavé odstíny rychle okoukají, ale zároveň si chce dopřát rozmanitější barevnost

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login