Návštěvy bytů

Panelákový byt v moderním kabátu: Díky rázné rekonstrukci mají domov podle svých představ

Od   | 

Vzpomínáte na panelákové byty s klasickým dispozičním řešením? Výjimkou nebylo ani toto 3+1, jehož rekonstrukci si vzali pod křídla architekti z Estúdio BRA. Stačilo pár změn, které vykouzlily z nevyhovujícího prostoru příjemný, moderní a světlý domov.

Menší modré sezení je součástí obývací stěny. Zdroj: Estúdio BRA

Základem bylo vybourání příček, které dříve oddělovaly kuchyni od obývacího pokoje a chodby. Díky tomu vznikl prosvětlený a více otevřený prostor, jehož hlavní část tvoří obývací pokoj s prosklenou lodžií. Naproti se pak nachází jídelní stůl a skrze pult pak nahlédneme do kuchyně. V bytě se nachází ještě dětský pokoj, ložnice a sociální zázemí. 

Za dřevěným obkladem je ukrytá koupelna s toaletou. Zdroj: Estúdio BRA

Při vstupu do bytu uvidíme jádro ukrývající koupelnu s toaletou. To se ale dozvíme až později, protože stěny tohoto důležitého zázemí  jsou obloženy dřevěným obkladem, skvěle korespondujícím s celkovým zařízením interiéru. Barevná kombinace tu není výrazná. Kromě zmíněného dřeva tu najdeme krémovou, nebo čistě bílou barvu. Výjimkou je modré sezení příjemně včleněné do vestavěného úložného prvku na míru, který zároveň slouží jako obývací stěna. V blízkosti nechybí ani klasická sedačka s dekorativními polštářky umístěná naproti televizi. Odtud se vychází do lodžie. Skvěle v prostoru vypadá i atypický konferenční stolek, který zde zastává designový prvek a nechybí trocha zeleně pro oživení místnosti.

Nejčastější způsoby zavěšení záclon a závěsů

Obývací pokoj zasahuje až do jídelny, kterou představuje bílý stůl se světle čalouněnými židlemi. Šedé závěsné svítidlo dodává prostoru příjemné osvětlení, ale zároveň slouží jako zajímavá dekorace. Díky lakovaným nohám jídelního stolu se přenášíme maličko do retro stylu, což však tomuto modernímu bytu rozhodně svědčí. Nesmíme opomenout ani výraznou modrou kuchyni, která je nadčasově zařízená. Část příček oddělující kuchyni od obývacího pokoje musela zůstat zachována, avšak i přesto kuchyně plynule navazuje na hlavní obytný prostor. 

“Okno” do kuchyně vzniklo díky vybourání původní příčky a vybudováním nového překladu. Zdroj: Estúdio BRA

Přestože je kuchyně koncipována do úzké místnosti, architekti z ní získali naprosté maximum. Dokonalá modrá barva na horních skříňkách skvěle ladí s bílou barvou použitou na spodní části kuchyně. Aby spotřebiče nenarušovaly jemné a světlé linie, byly schválně vybrány ve světlých tónech. Pracovní plocha taktéž v bílé barvě poskytuje dostatek prostoru pro práci, i pro odložení veškerých kuchyňských potřeb. Skvěle vypadají také záda kuchyně, které sjednocují celý prostor ale zároveň zaujmou svým vzorem. Velkým plusem je prostorné okno, díky kterému je v úzké místnosti dostatek světla. 

Kuchyni s čistými liniemi nic nenarušuje. Zdroj: Estúdio BRA

Malá koupelna poskytuje vše, co majitelé potřebují. Atypicky zkosená strana sice bere trochu místa, ale zároveň dodává prostoru zajímavý prvek. Najdeme tady nejen dostatečně velký sprchový kout, ale i úložné skříňky, z nichž jedna disponuje zrcadlovými dvířky s LED podsvícením, které prostor opticky zvětšuje. Příjemně vypadá i baterie v moderním hranatém tvaru, který koresponduje s atypickým půdorysem koupelny. Malému prostoru sluší i decentní mozaikové obklady a pískově béžová dlažba.

Koupelna je laděna do světlých odstínů. Zdroj: Estúdio BRA

Zdroj: Estúdio BRA

Fotogalerie:

Jak na inteligentní osvětlení?


You must be logged in to post a comment Login