Inspirace

Ozdobte vánoční stromeček originálně: Zkuste to letos jinak

Od   | 

Ať už váš domov zdobí vánoční stromek už od začátku adventu, nebo ho chystáte až těsně před Štědrým dnem, na jeho vzhledu si jistě dáváte záležet. Co to letos zkusit trochu jinak? 

Podívejte se na vánoční stroky od našich designérů ZDE

Ozdobte si vánoční stromek trochu jinak. Zdroj: Canstockphoto

Jednoduchost a přírodniny

Kladete důraz na jednoduchost? Pak stačí stromeček ozdobit jednoduchým řetězem a doplnit třeba i ručně vyráběnými ozdobami, které mohou být z přírodnin jako jsou ořechy, šišky, sušená jablka, pomeranče, nebo koření. Ostatní ozdoby vyrobte klidně z papíru. Uvidíte, že takový stromeček nikdo v okolí mít nebude.

V jednoduchosti je krása. Pokud letos nechcete pompézní zdobnost vsaďte na přírodniny. Zdroj: Canstockphoto

Labutěnky

Přestože si někdo stále potrpí na klasických řetězech, u mladší generace tento trend nahradila modernější varianta. Často tak na stromečku objevujeme třeba bílé labutěnky, které vytvoří jakýsi sněhový efekt a vypadají velmi elegantně. Bílé labutěnky jsou natolik výrazné, ze je postačí doplnit pouze několika vánočními ozdobami. Bílé barvy se díky labutěnkám můžete držet a doplnit je můžete třeba ozdobami v podobě bílých mašlí, stuh nebo bílých přírodnin.

Labutěnky vytvoří zasněžený dojem. Zdroj: Mountfield

Řetězy

Pokud přece jen dáváte přednost klasičtějším řetězům, ale chcete zkusit něco nového, sáhněte po originálnějším provedení, jako je řetěz z korálků nebo vloček. Udělejte si s dětmi výtvarné odpoledne a vyrobte si vlastní řetěz z papíru, slámy nebo suchých těstovin. Neotřele bude působit i řetěz z nejrůznějších oříšků či dřeva. 

Řetězy mohou být třeba i z korálků, papíru nebo sněhových vloček. Zdroj: Canstockphoto

Netradiční barevná kombinace

Červená i zelená k Vánocům patří, ale už se vám okoukaly? Pak sáhněte po jiném odstínu, ideálně takovém, který se hodí k barvám vaší domácnosti. K němu pak najděte barvu kontrastní nebo doplňkovou (tón v tónu) a začněte zdobit. Nebojte se výrazných barev, které stromek oživí. I výrazné kombinace dají najevo, že máte kreativního ducha. Kromě barev okořeňte svůj stromek i zvolenými ozdobami, vedle koulí ho mohou zdobit i ptáčci, květiny a zakomponovat můžete i méně tradiční tvary.

Fialová by letos neměla chybět ve vánoční dekoraci. Zdroj: Canstockphoto

Mašle

Stromeček taky vypadá zajímavě, pokud ho ozdobíte různými mašlemi. Ty mohou být buďto uvázané, nebo je můžete ponechat volně v podobě stuh a zdobit s nimi stromek dokola. Většina z nás však zná klasicky uvázané mašle, které lze zakoupit, nebo vyrobit. Mohou mít různou velikost, barvu, i zdobení a je pouze na vás, co zvolíte. Nejlépe vypadají s barevně ladicími vánočními ozdobami. Stejné stuhy můžete umístit i do vánoční výzdoby interiéru, třeba na svátečně prostřený stůl nebo věnec. 

Zdroj: Canstockphoto

Jak správně stromek zdobit?

  1. Na začátku zdobení začněte světýlky, která z praktické stránky na stromek umisťujeme jako první. Začněte dole a pokračujte až ke špičce. Nejprve si světýlka na větvičky pouze položte, abyste viděli, jak vám vystačí až nahoru a až poté je na větve namotávejte napevno.
  2. V druhém kroku stromek zdobte nejrůznějšími řetězy, girlandami nebo labutěnkami. 
  3.  Jako další na stromek věšte větší a výraznější ozdoby, které patří mezi dominantu stromečku. Mohou to být velké skleněné koule, historické kousky, nebo jiné designové ozdoby.
  4.  Následují menší ozdoby, jimž nevěnujeme tolik pozornosti, ale na stromeček zkrátka patří. Mohou to být třeba i perníčky či jiné závěsné sladkosti.

Zdobte stromek systematicky a krok za krokem. Zdroj: Canstockphoto

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login