Inspirace

Ozdobte domov 3D vzorem, docílíte nečekané proměny

Od   | 

Vyžeňte z domovů nudu a stereotyp. Zkuste moderní 3D vzory a reliéfní povrchy, které se rozhodně jen tak neokoukají. Designéři se v tomto směru výrazně inspirují přírodou a vy máte možnost proměnit každou místnost k nepoznání. Dejte si na stěnu nebo podlahu vlnovky, listy, rybí šupiny nebo třeba rozkvetlou louku.

I bílá stěna získá díky 3D efektu zcela jiný rozměr

Originální 3D tapety

Moderní plastické tapety s 3D efektem se výborně hodí do menších místností, protože umí opticky zvětšovat. Jistě vás potěší, že jednotlivé motivy se dnes prodávají obvykle jen v limitovaných sériích, takže rozhodně nebudete mít na stěně něco, co má dalších milion lidí. Tapetu si můžete pořídit i přímo z dílny designéra, malíře nebo grafika podle svého vlastního návrhu. Tapety se vyrábí z kvalitních materiálů a prostor zvětší do výšky i do šířky. Použít je můžete na stěny, posuvné dveře i na stěnu za kuchyňskou linku.

Výhody 3D tapet

  • vynikající krycí schopnost
  • optické zvětšení místnosti
  • atraktivní a neokoukaný design
  • samostatný obraz po celé ploše zdi

3D motiv na tapetě může opticky zvětši místnost

Zapomeňte na klasické obkladačky

Další místo, kam se dostaly trojrozměrné vzory, jsou koupelnová a kuchyňská studia. Nejčastěji se používají obklady v matných barvách. Když si trošku pohrajete se světlem, budete velice překvapeni úžasnými efekty, které dokážou vytvořit. Aby ještě více 3D styl vynikl, doplňte ho vybavením, které má jednoduché linie a jemné barvy.

3D můžete zvolit i na keramických obkladech. Zdroj: Los Kachlos

Netradiční koberec

Lepení tapet, panelů nebo nových obkladaček vyžaduje nějaké úsilí a čas. Pokud se do toho pouštět nechcete, využijte možnosti jiné. Jednou z nich je i kusový koberec opatřený plastickým vzorem. Můžete si ho dát tam, kam budete chtít, kdykoliv přestěhovat nebo třeba na čas schovat a vytáhnout znovu až tehdy, kdy se vám po trojrozměrném vzoru zasteskne. Koberce se velice dobře sladí s nábytkem a dalším vybavením, dodají interiéru šmrnc, aniž by ho nějak výrazně měnili nebo zatěžovali. Vyberte si takový, kde se kombinuje více různých materiálů a vzorů. Nebudete litovat.

Plastický vzor na koberci oživí jinak jednolitou barevnost. Zdroj: Orsei

Nástěnné panely jako nový trend

Na stěnách nemusíte mít jen tapety. Už jste slyšeli o nástěnných panelech? Jsou to naprosto originální a designové možnosti, jak ozdobit stěnu či strop. Mohou se natřít barvou, vhodně nasvítit apod. Vyrábí se z bambusové vlákniny či z přírodního sádrového kompozitu. To je jejich velká přednost. Neškodí životnímu prostředí. Příliš se na ně nepráší a ocení je i lidé trpící alergií.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login