Návštěvy bytů

Ozdobou bytu jsou nepřehlédnutelná svítidla: “Vybírali jsme je dlouho a pečlivě”

Od   | 

Pokud netrpíte závratěmi, pak vám tento byt vyrazí dech. Situovaný je totiž do nejvyššího patra městského výškového domu, ze kterého je jedna radost se kochat pohledem na město z výšky. Bydlí tu mladý pár, který zatím na potomky nepomýšlí. Celý byt se nese v přírodních barvách a dominantní jsou v něm designové lampy, které majitelé vybírali dlouho a pečlivě. A samozřejmě i s láskou…

Dřevěný obklad doplňují designová svítidla. Zdroj: Svoya Studio

Byt se rozprostírá ve dvou patrech, přičemž vchodové dveře jsou v dolním patře. Při vstupu do bytu se ocitáme v malé místnosti, ve které se nachází schodiště vedoucí do prostorné haly s pohodlnou šedou sofa. Do haly architekti zvolili tmavě dřevěné obložení, které trochu vzalo potřebné světlo. To však bylo vykompenzováno několika umělými svítidly, které v prostoru působí jako zajímavý designový doplněk. Přímo nad schodištěm se vznášejí mohutná závěsná svítidla, ke kterým tvoří kontrast subtilní bílá světla nad pohovkou. 

Svítidla od českých sklářů jsou nepřehlédnutelná

Majitelé jsou milovníci přírody, a proto i vybavení a styl interiéru byl inspirován přírodou. Převažují tady přírodní materiály jako je dřevo, nebo kámen, které podtrhují vhodně zvolené barvy v podobě tmavě zelené, bílé, šedé nebo hnědé. Dominantou celého bytu jsou prostorná, ne vždy rovná okna, díky kterým interiér nepostrádá světlo. A pokud je venku přeci jen pošmourno, dostatečné světlo zajistí vhodně zvolené umělé osvětlení, které v bytě představuje hlavní dominantu. Výjimkou tedy není závěsné svítidlo v podobě několika kruhů, nebo připomínající rozevláté kvítí.

Interiér je doslova ozdoben nepřehlédnutelnými lampami. Zdroj: Svoya Studio

Srdce bytu představuje spojená obývací část spolu s kuchyní a jídelnou. Doplňkový nábytek byl vybrán ve světle šedé barvě, která se hodí k tmavému dřevu a příjemně kontrastuje. V obývací části tak nejdeme prostornou sedací soupravu, stylové křeslo, černou stojací lampu nebo dekoraci na stěně, ve které s trochou fantazie vidíme zvětšeninu mraveniště. Zajímavě působí kombinace bílých stěn, které jsou částečně obloženy tmavým dřevem. A nakonec byla okna celého bytu opatřena smaragdově zelenými závěsy, oživujícími prostor. 

Zelené závěsy dodaly interiéru punc elegance. Zdroj: Svoya Studio

Součástí obývacího prostoru je i menší prostor sloužící jako pracovna, studijní část nebo posilovna. Nechybí tu televize a houpací síť, na které je možné se kochat výhledem z okna, nebo relaxovat s knihou v ruce. Součástí je i kožená sedačka a prostorná nástěnná knihovna v černé barvě. I v této místnosti najdeme nepřehlédnutelné svítidlo, které v tomto případě připomíná zvětšené kapičky rosy na větvi.

V relaxační místnosti si majitelé mohou odpočinout na houpací síti. Zdroj: Svoya Studio

Ani ložnice nebyla co se designu a prostoru týče ochuzena. Naopak, disponuje prostornou šatnou a samostatnou koupelnou, která je od ložnice oddělena jen skleněnou stěnou. Aby se však majitelé mohli cítit komfortně, byly skleněné stěny doplněny tmavými závěsy.

Vyzkoušejte originální kliky

 

Klasické čelo postele nahradilo designové obložení dřeva kombinováno imitací mramoru, které mezi dřevem vytvořilo dekorativní pás. Stejně, jako v celém bytě, ani tady nechybí dřevěná podlaha a subtilní bílá svítidla vedle postele. 

 

Ložnice disponuje soukromou koupelnou, která na první pohled soukromá moc není. Zdroj: Svoya Studio

Koupelna, která je součástí ložnice, vytváří hlavní dominantu místnosti a není divu. Mramorový obklad působí luxusním dojmem, který navíc podtrhuje volně stojící oválná vana. Vedle vany najdeme toaletu s bidetovou sprškou a dlouhou umyvadlovou skříňku zavěšenou na dřevěné části obkladu. Přestože je prosklená koupelna nadčasová a moderní, je potřeba se zamyslet, zda majitele bude neustálé zatahování závěsů bavit.  

Koupelnu za skleněnými stěnami je naštěstí možné zatáhnout tmavými závěsy. Zdroj: Svoya Studio

Byt disponuje dalšími dvěma místnostmi, které zatím slouží jako odkládací prostory, nebo pokoje pro hosty. Vytvořit si z nich majitelé mohou i oddělené pracovny, nebo malé studovny. Jednou však budou sloužit jako dětské pokoje. V blízkosti pokojů je situována také koupelna, toaleta a prádelna. A protože pokoje nejsou příliš využívány, jsou vybaveny pouze jednoduše a prakticky. 

Prozatím nevyužívané pokoje budou v budoucnu proměněny v dětské. Zdroj: Svoya Studio

Za zmínku stojí i samostatná koupelna, která se od ostatních místností naprosto odlišuje. Obklad v tmavě šedé až černé barvě na někoho mohou působit ponuře, nicméně koupelna má rozhodně svoje kouzlo. S tmavými obklady kontrastuje podlaha ve světlém dekoru dřeva i samotná toaleta s bidetem v neobvyklém tvaru. Nechybí ani dřevěná umyvadlová skříňka s bílou deskou prostorné zrcadlo, nebo walk-in sprchový kout s prosklenou zástěnou.

Samostatná koupelna se barevně od ostatních místností naprosto liší. Zdroj: Svoya Studio

Zdroj: Svoya Studio

 

Space Tower je odpovědí na váš nepořádek

 

 


You must be logged in to post a comment Login