Ložnice

Osvětlení v ložnici

Od   | 

Abychom v ložnici docílili příjemné atmosféry, zvolme různé typy svítidel. A nezapomeňme na stmívač, který může být součástí vypínače.

Rotaliana s hodinami a stojánkem na mobilní telefon. Inpro CZ

Rotaliana s hodinami a stojánkem na mobilní telefon. Inpro CZ

Základním prvkem při osvětlení ložnice je centrální světlo, které nám umožňuje pohybovat se bezpečně a pohodlně po místnosti. Musíme vybrat takové, které poskytuje nepřímé světlo a nebude nám při pobytu v posteli nepříjemně svítit do očí. Nejjednodušší jsou přisazená stropní svítidla se zakrytým zdrojem, ideální jsou ovšem lišty nebo LED pásky ukryté v podhledu. Jeho tvar a tedy i svit mohou kopírovat půdorys místnosti nebo můžeme zvýraznit jen část místnosti (třeba nad postelí). Ostatní svítidla volíme podle zařízení, chybět by neměly nástěnné, stolní ani stojací modely. Při koupi nezapomeňme zvážit jejich umístění.

Lampa nesmí chybět u postele

K lůžku jednoznačně patří lampy, u nichž můžeme nastavit směr světla. Tím docílíme toho, že si posvítíme přesně tam, kam potřebujeme a nebudeme rušit spáče vedle nás. Vhodné jsou všechny typy lamp s kloubem v rameni a otočnou hlavicí se stínítkem, zdroj osvětlení zajistí klasická žárovka 40 W. Oční lékaři nedoporučují halogenové žárovky ani zářivky. Barva světla má být co nejvíce podobná dennímu odstínu. Lampy se umisťují na noční stolek, přichytit je můžeme také na blízkou polici, k čelu postele v některých případech může přijít vhod stojací model.

 

Fotogalerie:

 

468x60

Text: Karolina Sornas, Foto / Kontakt: Inpro CZ, Uni light, Hagos, Aulix, Posvit.si

Související články

Světla nad jídelní stůl

Žárovky. Vyznáte se v nich?

Zrodila se nová kreativní svítidla

LED diody a jejich použití

Svítidla s důvtipem

Proč si nechat navrhnout osvětlení do bytu?

Ozdoba stínítka – video

Už nepotřebujeme akvárko! Video

Venkovní osvětlení

Designová svítidla za příznivé ceny

Světla nad hlavou

Lucerna na ven i na doma

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login