Rady a tipy

Osvědčená řešení pro výrobu? Dostupná průmyslová zařízení i manipulační technika

Od   | 

Specifické výrobní procesy vyžadují použití specifických zařízení. Platí to třeba pro výrobu nábytku, ale také pro řadu dalších průmyslových odvětví. Využívají se zde speciální a často drahá zařízení, která tak musejí splňovat všechny požadované parametry.

Jedině tak si zajistíme plynulá chod všech výrobních procesů. Polotovary a finální výrobky vyžadují často také techniku pro manipulaci. Tu si můžete také pronajmout na potřebnou dobu za výhodné ceny.

Pro malou dílnu i výrobní halu

Abyste se vyhnuli nákladným investicím do vybavení vaší výroby, ať již máte menší dílnu nebo velkou výrobní halu, je důležité investovat do kvalitních řešení. V nábytkářském průmyslu jsou v tomto ohledu nedocenitelné plně vybavené soustruhy, které můžete kromě dřeva použít také obrábění kovů nebo plastů. Ceny těchto zařízení se pohybují od několika desítek tisíc po řádově vyšší stovky tisíců korun. Vždy však záleží na vašem použití a je potřeba zvolit si takový přístroj, který splní vaše požadavky a zároveň nebudete platit za něco, co nepotřebujete. Pro soustruhy je charakteristická:

  • Vysoká univerzálnost použití
  • Možnost rozšíření dalším příslušenstvím

Právě díky své univerzálnosti, která jim umožňuje opracovávat mnoho materiálů a nejrůznější slitiny, a to až po ocele s vysokou pevností, z nich dělá natolik nepostradatelné pomocníky. Univerzálnost můžete ještě zvýšit díky speciálnímu příslušenství. Ve výrobě se uplatní kromě soustruhů, fréz či lisů i celá řada dalších technických řešení, jako jsou třeba výkonné elektromotory. Trojfázové asynchronní elektromotory mohou sloužit k provozu nejrůznějších zařízení, přičemž je potřeba zvolit takový elektromotor, který svým zaměřením odpovídá požadovaným vlastnostem.

Šetřete náklady

Ve výrobě je důležitá také následná manipulace s výroky a polotovary. Ne vždy se však vyplatí tato zařízení kupovat. Proto si můžete půjčit pomocná zařízení pouze na potřebnou dobu. Takový pronájem je samozřejmě mnohem úspornější než nákup drahé techniky.


You must be logged in to post a comment Login