Inspirace

Originální velikonoční kraslice: Zvládnou je i děti

Od   | 

Chystáte se na barvení vajíček a chtěli byste vyzkoušet něco originálnějšího, než jsou jen samolepky nebo barvení z kupovaných pytlíčků? Přinášíme pár tipů, jak vytvořit zajímavou kraslici, kterou zaujmete nejen koledníky. Do zdobení zapojte celou rodinu a užijte si příjemné, kreativní odpoledne.

Vajíčka můžete ozdobit kamínky. Zdroj: Canstockphoto

Zdobení tuší

Zdobení tuší je zajímavá metoda, která na vajíčku vytvoří krásný efekt. K ruce si vezměte pero na psaní, bílou a nebo modrou tuš a průhledný lak. Vajíčka umyjte, osušte a dejte se do práce. Pokud zvolíte bílou tuš, obarvěte vajíčko na libovolnou barvu tak, aby bílá barva vynikla. Zvolíte-li modrou tuš, je důležité ponechat vajíčko čistě bílé. Podle fantazie, nebo návodu nakreslete na vajíčko libovolný motiv a ten následně přetřete průhledným lakem tak, aby se hotový výtvor zatvrdil.

Vajíčka malovaná tuší jsou originální. Zdroj: Kraslice

Fixová metoda pro děti

Také fixy pomohou ozdobit velikonoční vajíčka. Tato metoda potěší především děti, u které mohou zapojit fantazii a zároveň ozdobit vajíčko zvládnou i bez pomoci dospělých. Pořiďte si nejrůznější barevné fixy, které budou na povrchu vajíčka držet a nerozmažou se. Poté se už pusťte do práce a nakonec vajíčko opatřete třeba věnečkem z rostlin, nebo lístků.

Fixová metoda je spíše pro děti. Zdroj: Pexels

Trendy jsou římské rolety a plisé

Děrovaná vajíčka zdobená voskem

Děrovaná vajíčka s dekorativním reliéfem vosku jsou sice na zdobení složitější a náročnější na zručnost, ale zároveň nevšední. K této metodě budete potřebovat špendlík s hlavičkou, barevný vosk a brusný hrot nebo malou ruční vrtačku a především velkou dávku trpělivosti. Na vyfouknuté vajíčko si nejprve rozvrhněte motiv pomocí obyčejné tužky a do skořápky udělejte dírky speciálním brusným hrotem a nebo ruční vrtačkou. Nakonec vajíčko ozdobte pomocí špendlíkové hlavičky roztaveným voskem libovolné barvy. Hotové vajíčko nechte pořádně uschnout a ztvrdnout.

Tato metoda si žádá zručnost. Zdroj: Kraslice

Vajíčka se třpytkami

Tato metoda zdobení vajíček opět potěší ratolesti. Kouzlo spočívá v nanesení tekutého lepidla štětcem na vajíčko a posypání nejrůznějšími třpytkami. Vajíčka zdobte vždy nad starými novinami nebo jinou podložkou. Pokud navíc máte vajíčko vyfouknuté, můžete si ho připevnit na špejli a zdobit přímo na ní.

Třpytky nadchnou děti. Zdroj: Pexels

Vajíčka obarvená v cibulových slupkách

Nenáročnou známou technikou je barevní vajíček pomocí cibulových slupek. Na tuto metodu budete potřebovat dva pytlíčky slupek z cibule, sůl, silonové ponožky, nebo punčochy, nit, hrnec a lístečky, květiny, nebo kousky větviček. V první řadě vajíčka umyjte pomocí jaru tak, aby se odmastila. Po usušení je vložte do silonové punčochy a ze stran libovolně ozdobte kvítky a rostlinkami. Punčochu se snažte utáhnout, ale zároveň si dávejte pozor, aby se zdobení nijak nepohnulo. Hotové dílo zafixujte nití a vložte do hrnce s cibulí, špetkou solí a vroucí vodou. Po 10 minutách máte hotovo. Vajíčka ponechte v nálevu ještě přes noc v lednici a poté opatrně vyjměte s punčochy. Suchá vajíčka ještě natřete sádlem, nebo máslem, aby se nádherně leskla.

Klasika která nezestárne. Zdroj: Pixabay

Zdobení vajíček drátkem

Klasicky obarvená vajíčka namažte máslem, nebo sádlem. Řešením je ponechat vajíčka i čistě bílá. K ruce si vezměte měděný drátek a základními drátenickými oky vajíčko zdobte. Nejrůznější návody najdete na internetu.

Zdobení drátkem patří mezi složitější metodu. Zdroj: Kraslice

Vajíčka z perníčků

Upečte perníčky ve tvaru vajíčka a pak je ozdobte. Bílkem to půjde celkem snadno, a tak můžete nakreslit skutečně originální obrázky. Velmi efektně působí jakoby krajkové zdobení. Troufnete si?

Perníčky ve tvaru vajíčka působí efektně. Zdroj: Canstockphoto

Fotogalerie:

Buďte za vodou. Ušetřete na vodě!

 

 


You must be logged in to post a comment Login