Inspirace

Originální řešení pro uložení dřeva u krbu

Od   | 

Praskající polena a červeno-žlutý oheň mají bezpochyby svůj půvab, který může lehce zhatit nepořádek ze dřeva, které chceme mít poblíž krbu či kamen. Kam a jak ho uložit, aby bylo po ruce, nepřekáželo a zároveň vytvářelo dekorativní prvek?  

Inspirujte se, jak uskladnit dřevo. Zdroj: Pinterest

Dejte si práci s poleny

Pokud chcete, aby naskládané dřevo vedle krbu působilo dekorativním dojmem, pak je důležité ho nejen esteticky naskládat, ale také naštípat polena ve stejné velikosti. Při štípání se tedy snažte mít polena jedno jako druhé, protože právě to, tvoří základ stylového skladování v interiéru

Snažte se mít polena stejná. Zdroj: Pinterest

Poznejte kvalitu LED

Dřevo vyskládané po strop

Využijte stěny okolo krbu a zásobu polen vyskládejte od země až ke stropu. Nebojte se využít prostor až do kraje stěn. Vykouzlíte tak dokonalé zákoutí, které působí romanticky, stylově a útulně. Navíc takto uložené dřevo nabudí příjemnou, hřejivou atmosféru, ve které bude radost posedět.

Vyskládejte dřevo až ke stropu. Zdroj: Pinterest

Využijte police

Jednoduché řešení, se kterým nebudete mít téměř žádnou práci představuje vyskládání dřeva do polic vedle krbu. Nejen že se sem vejde hodně kusů, ale polena budete mít neustále po ruce a jednoduše je vytáhnete. Horní police vyplňte knihami, či jinými doplňky a spodní vyčleňte právě pro dřevo. Police se dřevem poslouží také jako příjemná dekorace.

I poličky se dají vyčlenit pro dřevo. Zdroj: Pinterest

Nejčastější způsoby zavěšení

Uskladnění v neobvyklém tvaru

Dřevo není nutné uskladnit pouze do typicky tvarovaného zásobníku. Naopak se dají použít libovolné tvary a velikosti. Co třeba zkusit velký kovový kruh, kam uskladníme nejen dřevo, ale i staré noviny a třísky potřebné k podpalu. Takto vytvořený zásobník může sloužit jako dominanta místnosti a tím i stylová dekorace.

Prostorný kruh plní i dekorativní roli. Zdroj: Pinterest

Zásobník v podobě domečku 

Dalšího stylového doplňku docílíte pomocí kovového domečku, do kterého lze originálně skládat dřevo. Díky otevřené konstrukci lze dřevo do zásobníku vkládat i brát téměř každým směrem, což i ulehčí práci a manipulaci se dřevem.

Originální a stylový zásobník ve tvaru domečku. Zdroj: Pinterest

Využijte stolek

Máte v blízkosti krbu dekorativní stoleček s lampičkou? Pak jeho spodní část využijte právě pro polena. Takto naplněný stolek dřevem poslouží nejen prakticky, ale i esteticky. 

Na dřevo využijte i stolek. Zdroj: Pinterest

Zavěste dřevo na stěnu

Pokud nemáte okolo krbu prostor, využijte také stěny vedle krbu. Zavěsit se ně dá například kovová police na výšku, do které lze vyskládat dřevo na sebe. Do zásobníku se takto vejde hodně polen a zároveň není nutné na stěnu umísťovat další dekorace.

Je libo dřevo zavěšené na stěně? Zdroj: Pinterest

Využijte prostor pod schodištěm

Nemáte zabydlený prostor pod schody? Pak jej využijte pro uložení dřeva. Výhodou je, že sem nemusíte instalovat žádné police, ale polena jednoduše vyskládáte na sebe. Jak je patrné, dřeva se sem vejde skutečně dost.

Pro dřevo využijte i schodiště. Zdroj: Pinterest

Krb v prostoru

Máte-li krb situovaný v prostoru, nebo nad ním přemýšlíte, pak je skvělým řešením již při návrhu myslet na uskladnění dřeva a vytvořit zabudovaný zásobník přímo vedle krbu. Dřevo tak budete mít neustále po ruce a navíc se sem vejde velké množství polen.

U krbu uprostřed místnosti myslete na uskladnění předem. Zdroj: Pinterest

Prostor za sedačkou

Přemýšlíte již delší dobu o odkládací ploše za sedací soupravou? Pak si pořiďte jednoduchý korpus komody, který místo polic a dvířek vyplňte dřevem. Horní část poslouží jako odkládací prostor, či místo pro dekoraci a z dolní části si můžete libovolně brát dřevo pro topení v krbu.

Místo za sedačkou využijte pro prostornou komodu se dřevem. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:

 

Navštivte s námi půvabnou hájenku


You must be logged in to post a comment Login