Inspirace

Originální dětské pokoje: Stylové bydlení už od dětství

Od   | 

Všeobecně se ví, že prostředí, ve kterém děti vyrůstají, je ovlivňuje. A tak se většina rodičů snaží vytvořit v dětském teritoriu podmínky maximálně prohlubující jejich kreativitu a intelekt. Podívejte se s námi na originální řešení dětských pokojů, věříme, že i leckterý dospělý by si takový pokoj užil i teď.

Máte-li vysoké stropy, proč je nevyužít k zavěšení kruhů nebo na stěně nevytvořit lezeckou stěnu? Zdroj: Pinterest

Tepee pro indiány

Kdo by si rád nehrál na indiány? Tepee v dětském pokoji vytvoří nejen příjemný doplněk, ale zároveň poskytne místo pro hraní. Tato napodobenina indiánského obydlí lze koupit v nejrůznějších barvách i velikostech. Dětem tepee poskytne i soukromí. Dovnitř můžete umístit spoustu polštářů, nebo plyšáků.  Výhodou tepee je také bezpečnost. Pokud dítě při hraní nechtěně spadne, nemusíte se obávat. Lehká látka a jednoduchá konstrukce s absencí ostrých rohů mu rozhodně neublíží. V létě navíc tepee můžete přemístit i na zahradu.

Tepee doplní holčičí i klučičí pokoj. Zdroj: Pinterest

Skluzavka na postel i na schody

Které dítě je jednoduché dostat ze skluzavky na hřišti? Pak zakomponujte do dětského pokoje vyvýšenou postel se skluzavkou! Pamatujte však, že v pokoji by mělo být dostatek volného místa. Dolní část bývá většinou zakryta závěsem s nejrůznějším motivem, za kterým si děti mohou hrát. Často je ale také dolní část vyžívána pro uskladnění hraček a sportovních potřeb. A co vyzkoušet také skluzavku na schody? Pokud teprve dům plánujete, nechte si přímo vedle stupínků nainstalovat vestavěnou skluzavku, se kterou budete opravdu originální. A pokud si přejete něco, co se dá rozložit a zase složit, dejte přednost skluzavce z lehké, ale zároveň pevné pěny, kterou jednoduše složíte a nezabere příliš místa.

Klouzačka bude děti bavit i ve školním věku. Zdroj: Pinterest 

Kreslení na zeď

Děti zkrátka milují kreslení a to většinou nejen na papíře, ale i na zdi. A tak neustále ratolestem vysvětlujeme, proč se na zeď nečmárá. Co ale s vysvětlováním přestat a místo pro malování na zdi mu vyhradit? Skvělým řešením je samolepicí tabulová fólie, kterou lze nalepit ať už v dětském pokoji, nebo v obýváku. Její výhoda je, že ji lze umístit na sklo, na zeď, ale i nábytek. Na fólii mohou děti malovat křídami, či fixy a malůvky poté smazat suchou houbičkou. Další variantou je i tabulová barva, kterou koupíte v běžné obchodní síti. K dostání je jak v černé, tak i šedé a další barvách. Kreativci ji mohu kombinovat i s magnetickou barvou. Tehdy je možné k malůvkám připevnit magnety i fotky nebo jiné obrázky.

S takto vyřešenou tabulí již nebudete řešit čmárání na zdi. Zdroj: Pinterest

Suchý bazének

Další originální vychytávkou a zároveň příjemným doplňkem je suchý bazének s míčky. Do bazénku lze přidat další hračky, které má dítě oblíbené a může si tak spokojeně hrát. Podle velikosti a prostoru okolo bazénku můžete přidat i skluzavkou. Dítě si to náramně užije. 

Dětská tělocvična

Vytvořte dětem doma malou tělocvičnu, při které mohou zlepšit motoriku, fyzičku a rozhýbat tělo. A to všechno formou zábavy! Do rohu místnosti umístěte například žebřiny, nebo horolezeckou stěnu. Chybět by nemělo ani lano, které poslouží nejen pro šplhání, ale také pro zábavné houpání. Při pořizování žebřin a horolezecké stěny pamatujte na kvalitu provedení, i kvalitu materiálu. Pod horolezeckou stěnu je nutné umístit měkkou podložku, nebo karimatku, která změkčí případný pád.

Při pořizování horolezecké stěny nezapomínejte na bezpečnost. Zdroj: Pinterest

Houpačky

Stylové houpačky lze zavěsit různě, ale v dětském pokoji najdou asi největší využití. Důležité je dbát na dostatek místa, které je k houpaní potřeba. Zvolte klasickou houpačku, nebo houpací vajíčko. 

Houpačky jsou skvělým řešením. Zdroj: Pinterest

Síť pro zábavu, i odpočinek

Zábavu poskytnou také sítě v interiéru, které se dají využít na schodištích. Napínají se přímo místo zábradlí a pokud u schodiště není schodišťová podesta, lze síť použít místo ní. Díky tomu vytvoříme relaxační místo pro odpočinek, ale i pro zábavné hry. Důležité je dbát na síť, která je vhodná pro tento účel. Musí být pevná a udržet tak požadované zatížení. Síť lze připevnit například pomocí ocelových háčků, které je nutné umístit do pevné konstrukce.

Síť v interiéru je zábavná, praktická a originální. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login