Návštěvy bytů

Originální dětské pokoje i zrcadlová chodba: Nevelký byt překvapí

Od   | 

Obývák spojený s kuchyní, dva dětské pokoje, malá ložnice a krásný výhled. Menší byt zcela dostačuje čtyřčlenné rodině a při jeho zařizování se majitelé poměrně „vyřádili“. Přináší tak řadu inspirativních nápadů.

Málokdy se stane, že dominantním prvkem bytu je chodba, nicméně v tomto případě tomu tak s trochou nadsázky je. Nahrává tomu netypicky členěný interiér, skutečnost, že je chodba vedena do zatáčky, její mírný retro design způsobený světlým dřevěným obložením a vestavnými skříněmi a hlavně tři zrcadla oválného tvaru. Kromě designového prvku přináší i praktičnost – ráno při odchodu nevznikají před jediným zrcadlem tlačenice.

Zrcadla jsou v chodbě výrazným designovým prvkem. Zdroj: Svoya Studio

Jednoduchost i úložný prostor

Obývací prostor, jídelna a kuchyň v jednom jsou maximálně jednoduché. Rovněž profitují z netradičního půdorysu, který celý prostor ozvláštňuje a dodává mu šťávu. Myslelo se na úložné prostory, které jsou přece jen u čtyřčlenné rodiny potřeba více než u mladého bezdětného páru. Stěnu mezi okny tedy od podlahy až po strop zabírají vestavné skříně. Sedačka je jednoduchá a její výrazná barevnost rozsvěcuje celý prostor. K ochraně před sluncem slouží dlouhé závěsy příjemného pískového odstínu. Za povšimnutí stojí i řada netypických světel, která vnášejí do interiéru závan industriálního stylu. Podlaha je maximálně nenáročná na údržbu, což se v domácnosti s dětmi rozhodně hodí.

Místnost zdobí jen několik málo dekorací. Zdroj: Svoya Studio

Nic navíc

Naprosto čisté linie má kuchyň. V dvoubarevném pojetí bílé a světlého dřeva vás neruší vůbec nic. Veškeré skříňky jsou v bezúchytkovém provedení, nabízí opět maximum úložného prostoru. Do kuchyně se kromě varné desky, dřezu a vestavných spotřebičů, z nichž některé jsou zcela skryté, vešlo i malé barové posezení, které rozšiřuje přídavnou pracovní plochu na kuchyňském ostrůvku. Důkladné osvětlení završuje dojem designu a elegance.

V kuchyni je tak jako jinde zajímavě provedeno osvětlení. Zdroj: Svoya Studio

Svítidlo ve tvaru obří lastury

Ložnice je maličká a příliš toho v ní nenajdeme. Dominuje jí ozdobná stěna pro popínavé rostliny, která umožnila přirozeným způsobem umístit postel do prostoru, aniž by byla porušena základní touha člověka spát „bezpečně“, tedy s jednou pevnou stěnou za hlavou. Posloužila také k připevnění nočních lampiček i nočních stolků. Díky tomuto řešení vznikla za postelí ulička, sloužící k obsluze šatní skříně s posuvnými dveřmi z mléčného skla. To částečně odráží světlo a prostor tak činí opticky větším, stejně, jako zrcadlo umístěné po straně místnosti. Krásné svítidlo, připomínající obří zlatou mušli, pak kraluje tomuto jednoduchému prostoru. Čalouněné provedení postele pak spolu s tímto světlem prostor zkrášluje a zjemňuje, aby nebyl až příliš strohý.

Manželé si dopřáli romantickou ložnici. Zdroj: Svoya Studio

Interiér promyšlený i do budoucnosti

Jednoduchost zbytku interiéru má ovšem dvě výjimky, a těmi jsou dětské pokoje. Pokoj pro chlapce je zařízen v hasičském stylu, kdy postel je hasičským nákladním vozem se žebříkem na střeše, za kterým se ukrývá odpočinkový, čtecí a „zašívací“ prostor, strop obložením připomíná plechová vrata požární zbrojnice a v podobném stylu je i zbytek vybavení.

Nábytek v synově pokoji připomíná hasičské auto. Zdroj: Svoya Studio

Když červená je klučičí a zelená holčičí

Myšleno však bylo i na to, až už chlapce tato podoba jeho pokoje nebude těšit. Na trhu je mnoho postelí, které například mají vysloveně tvar hasičského auta či formule – takové však nezbývá než vyměnit. U této postele pouhá změna barvy a další drobné zásahy způsobí, že po hasičích nebude ani stopy.

Žebřík vede do odpočinkového prostoru. Zdroj: Svoya Studio

Druhý dětský pokoj má podobný koncept jako ten první, ale díky odlišné barevnosti a provedení působí zcela jinak. Je vyveden ve stylu safari s divokými zvířaty zachycenými na zdi pokoje a kombinací zelené, žluté a bílé barvy. Zařízení je velmi účelné, s dostatečným prostorem pro odpočinek, čtení, práci i přehledné uložení věcí. Prostor je dostatečně osvětlen. Drobné poličky u pracovního stolu přináší prostor na dívčí drobnosti.

Z pokojíku je, podobně jako z celého bytu, krásný výhled. Zdroj: Svoya Studio

Nadčasovost především

I v případě dívčího pokoje je řešení nadčasové, stačí vymalovat jednotnou barvou namísto zvířátek a změnit svítidlo na zdi ve tvaru ryby, a hned je na světě pokojíček, za který se nebude stydět žádná slečna na prahu dospělosti, obzvláště, když si na vrchní odpočinkové podestě uspořádá babinec s kamarádkou.

Výmalba zvířat je veselá, ale přitom vkusná natolik, že se obyvatelce dlouhou dobu neomrzí. Zdroj: Svoya Studio

S dotekem zlaté

Koupelna s toaletou je řešena ve světlých barvách, které výrazně ozvláštňují a rozveselují zlatožluté prvky trojúhelníků, šikmých čar, křížů a podobně. K dosažení zajímavého dojmu nebylo nic dalšího třeba. Vzhledem k tomu, že je místnost bez okna, byl důraz kladen na dostatečné osvětlení. A samozřejmě také snadnou údržbu, které napomáhá například závěsná podumyvadlová skříňka. Vzhledem k tomu, že jde o čtyřčlennou rodinu a jedinou koupelnu v bytě, byla samozřejmě volena dvě umyvadla.

Odvážné žluto-zlaté dekorace zvýrazňují jinak nudné, bílé provedení koupelnového prostoru. Zdroj: Svoya Studi

Zdroj: Svoya Studio

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login