Architektura a design

Originální byt, ve kterém je stále na co se dívat: Od konfekce až po ikony

Od   | 

Dům v krásné krajině zelených kopců pro tři rodiny bratrů, které spojuje společné podnikání, a sestru s manželem a dětmi, měl být klidným a radostným útočištěm, kde má každá rodina absolutní soukromí, ale zároveň i otevřeným rodinným prostorem k setkávání a sdílení. Zásadní roli v něm hraje design a umění. Cítíte se napůl jako v galerii moderního designu – aniž by to však ubíralo cokoliv na funkčnosti a útulnosti celku, což se málokdy podaří.

Velká zrcadla tvoří podstatný prvek v interiéru. Zdroj: Flussocreativo Design Studio

Hlavními prvky v celém domě, ve kterém nahlédneme právě do bytu sestry, měla být elegance, odvážnost, živost a originalita, což se povedlo více než na jedničku. Základní myšlenkou bylo vytvořit neutrální a funkční základ, na kterém by se daly vystavět prvky, přinášející emoce a veselí. Z nákladně vybaveného domu se nestal skanzen luxusu, ale vkusná „obytná galerie“, ze které sálá pohoda a klid.

 

Originální i elegantní: Pohovky od Koinoru nepřehlédnete!

 

Koncert bílé a modré

Důležitým parametrem byla kvalita povrchových úprav, promyšlené užití výrazných barev i zajímavý design. V celém domě je jednotná nenápadná šedá dlažba, která posiluje celistvý dojem. Stěny jsou bílé nebo rafinovaně, jemně a v práškovém odstínu zrcadlí jednu z nejvýraznějších barev interiéru, a to sytě modrou. V základu ji najdeme na designových křeslech i doplňcích. Do modrošeda je laděna například i ložnice. Prakticky zde nenajdete klasické dveře, spíše vysoké průchody, které lépe odpovídají modernímu trendu otevřenosti a sdílení, při plném zachování soukromých prostor. Záclony a závěsy jsou zajímavým a neotřelým způsobem zasazeny do podhledů.

Práškově modrá ladí s pudrově růžovou. Zdroj: Flussocreativo Design Studio

Od konfekce po ikony

Co se týče vybavení, mísí se konfekční nábytek s kusy vyráběnými na zakázku a dům výrazným způsobem doplňují i ikonické i současné umělecké kusy. Umění je ostatně všudypřítomné i ve formě obrazů, grafik a plastik. Celek je empatický a hravý, s prvky severského designu. Zásadní roli hraje harmonie přirozeného osvětlení s vhodně zvoleným a velmi pečlivě rozmyšleným umělým. Součástí světelného systému jsou třeba i promyšleně instalovaná velkoformátová zrcadla. Většina svítidel je italské produkce.

Ložnici vévodí moderní grafika. Zdroj: Flussocreativo Design Studio

Zdroj: Flussocreativo Design Studio

Fotogalerie:

 

Kterou pohovku vybrat a kam pro ni?

 

 


You must be logged in to post a comment Login