Návštěvy bytů

Omezený rozpočet nebyl překážkou: 2+1 v podání mladého studenta nemá chybu

Od   | 

Mladík se chtěl osamostatnit, a tak se rozhodl už během studia postavit na vlastní nohy a začít bydlet sám. Z běžného bytu 2+1 vytvořil útulný domov, který je moderní a praktický, ale zároveň byl zařízen v omezeném finančním limitu. A výsledek? Nemá chybu, ostatně přesvědčte se sami. 

Vchod do bytu je prostorný a praktický. Zdroj: Room Design Buro

Vchodové dveře do bytu vedou přímo do předsíně spojené s obývacím pokojem. Na stěně visí jednoduchý věšák z černé konzole, na který se vejde to, co se už nevešlo do skříně. Hned vedle zbylo místo pro zrcadlo, které slouží nejen jako dekorace, ale ve kterém se majitel může během odchodu z bytu prohlédnout. Ve vstupním prostoru nechybí ani vestavěné komody, které díky velikosti poskytují prostor pouze pro obuv.

Jak poznat kvalitu LED?

Z předsíně se přesouváme rovnou do obývacího pokoje, který byl ponechán v bílé barvě, jako všechny místnosti v bytě. Bílá barva na zdech příjemně ladí s vinylovou podlahu ve světlém dekoru dřeva. Díky prostorném oknu je v místnosti navíc dostatek denního světla, a proto je obývací pokoj nejen prosvětlený, ale i útulný. Prostor pod oknem zabrala černá kožená sedačka, kterou doplňuje stylové křeslo s kožešinou. Místo klasické obývací stěny dal majitel přednost nízké komodě, která prostor tolik nezastaví. Dekoraci v obývacím pokoji zastává především barevný perský koberec, obrazy a několik rostlin.

Perský koberec místnosti dodává veselé barvy. Zdroj: Room Design Buro

Kuchyně není velká, avšak postačí pro běžné vaření. Celá místnost je, až na řadu skříněk, v bílé barvě, která prostor opticky zvětšuje. Kontrastem je úložný nábytek v petrolejovém odstínu. Aby koncept nepůsobil robustě, nejsou tu standardní horní skříňky. I tak je ale v kuchyni dostatek úložných prostor, ty jsou ukryty v panelovém modulu, ve kterém je zároveň k dispozici pečicí a mikrovlnná trouba.

Malá kuchyně majiteli bohatě postačí. Zdroj: Room Design Buro

Z obývacího pokoje vejdeme dřevěnými dveřmi na jednoduchém pojezdu do ložnice. Světlá, prostorná a jednoduše zařízená místnost je přesně podle majitelova gusta. Postel na kovové konstrukci doplňují dva noční stolky – v podobě dřevěných pařezů – vnášejících do místnosti originální prvek. Stejně jako jednoduché látkové křeslo v hnědé barvě, které majitel využívá nejen při odpočinku, ale také při studiu nebo práci. Naprostou jednoduchost oživuje závěsné svítidlo, dnes již ikonické, přestože je na trhu jen několik let.

Ložnice vyjadřuje osobitost majitele. Zdroj: Room Design Buro

Koupelna s toaletou je poměrně malá, a proto byla zařízena v jednoduchém stylu. Žádné zbytečnosti zde tedy rozhodně nehledejte. V koupelně byly použity bílé obklady a v horní části je příjemně doplňuje světle šedá barva, která byla aplikována také na strop. Klasickou vanu lze také využít jako rychlou sprchu, což je pro majitele pohodlné. Jednoduché umyvadlo bylo vsazeno do přizdívky, která se z praktických důvodů překrývá s částí vany. 

Šedý strop i část stěn příjemně ladí s bílou barvou obkladů. Zdroj: Room Design Buro

Zdroj: Room Design Buro

Fotogalerie:

Buďte za vodou a šetřete na vodě


You must be logged in to post a comment Login