Koupelny

Okno v koupelně je velké plus: Využijte jeho výhody

Od   | 

Někomu možná přijde, že okno v koupelně krade soukromí. Když se ale zamyslíme konkrétněji, najdeme řadu výhod. Pokud máte možnost ho do koupelny naplánovat, udělejte to. Určitě neprohloupíte.

Okno v koupelně využijte ku svému pro spěchu. Zdroj: Ravak

I koupelna patří do interiéru

Koupelnu často opomínáme i přesto, že je důležitou částí domova. Poskytuje nejen očistu, ale i vytoužený prostor pro relaxaci. Pokud navíc místnosti dominuje okno, máme vyhráno. Nejenže docílíme přirozeného denního světla, ale zároveň se můžeme kochat okolím.

Abyste zvýraznili krásu okna, můžete na stěny aplikovat betonovou stěrku, která je skvěle ochrání. Zdroj: Němec

Jaká jsou tedy pozitiva okna v koupelně?

Hlavní výhodou je, že po koupání nebo sprchování jednoduše otevřete okno a vyvětráte. Díky tomu zabráníte vzniku nechtěných plísní a nepříjemného vlhkého vzduchu. Díky přirozenému světlu se také snáze nalíčíte a nanesete make-up. Kromě toho ušetříte za elektriku, protože v koupelně budete svítit pouze večer. Zaradují se i milovníci rostlin, jelikož v koupelně s oknem se bude dařit i některým pokojovým rostlinám.

Díky větrání zamezíte vlhkosti v koupelně a vzniku plísní. Zdroj: Geberit

Okno nemusí zabírat prostor

Koupelna bez okna sice nabídne více místa, které lze využít pro úložné prostory, nicméně i prostor s oknem můžete zaplnit. K oknu umístěte například volně stojící vanu, která se tam bude přímo vyjímat. Neprohloupíte ani s klasickou prostornou vanou situovanou poblíž k oknu. Atmosféru umocní koupelna v podkroví, kdy se lze z vany dívat do nebe. Střešní okno by se však mělo v první řadě pohodlně otevírat a zavírat.

V domku můžete naplánovat z koupelny rovnou výstup do zahrady. Zdroj: Duravit

Nevzdávejte se soukromí

Okno v koupelně, která je ve vyšších patrech, řešit nemusíte. Pokud je ale místnost v přízemí a navíc disponuje oknem s výhledem na sousedy nebo do ulice, je potřeba vyřešit soukromí. Vystačit si můžete s okenní výplní, jako je matné sklo v mléčném nebo pískovém odstínu. Pokud disponujete klasickým čirým sklem, poslouží také rolety nebo žaluzie. Na trhu najdete i speciální fólie, díky kterým do místnosti nebude vidět a vy se budete v koupelně cítit pohodlně. 

U střešních oken dbejte především na snadné otevírání. Zdroj: Kaldewei

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login