Inspirace

Odkládací stolky patří do každého interiéru: A to nejen k pohovce

Od   | 

Maličkosti dělají domov domovem a v žádném interiéru by tak rozhodně neměly chybět nejrůznější odkládací stolky. Výhodou těchto malých stolků je, že se stanou zajímavou dekorací interiéru, ale zároveň také představují multifunkční kousek nábytku.

Odkládací stolky jsou nedílnou součástí interiérů. Zdroj: Snel

Kam s nimi?

Velkou výhodou je, že se hodí do každého interiéru a i ty, které byste s chutí umístili spíše na chalupu, lze zajímavě zakomponovat do moderního interiéru a vytvořit tak nevšední kontrast. Odkládací stolky se nejčastěji objevují vedle pohovek a křesel, kam lze odložit rozečtenou knihu nebo hrnek s kávou. Umístit je lze ale i do ložnice, kde nahradí noční stolek, ale také do jakéhokoliv zákoutí. Můžete je doplnit nejrůznějšími stolními lampami, drobnou dekorací, svíčkami či květinou. Skvělou práci zastanou i v předsíni například pro odkládání klíčů. 

Kromě blízkosti pohovek lze stolky umístit i do ložnice, chodby, či jiného zákoutí. Zdroj: Snel

Výška a tvar stolku

Pokud stolek umísťujete k sedací soupravě je potřeba, aby byl o něco nižší, než je pohovka, nebo křeslo. Nejen že nižší stolek lépe vypadá, ale zároveň je pohodlnější pro odkládání předmětů. Pokud stolek umísťujete nezávisle třeba do rohu, je pouze na vás, jakou výšku zvolíte. Na trhu existuje snad každý tvar odkládacího stolku, a přestože mezi ty nejoblíbenější patří kulaté nebo oválné stolky, stále častěji se v domácnostech objevují tvary jako jsou mnohoúhelníky, či jiné, méně obvyklé tvary. 

Přírodní materiály vedou, velmi oblíbené jsou dřevěné, nebo mramorové stolky. Zdroj: Snel

Provedení a styl

Dříve se odkládací stolky ladily do stylu interiéru, dnes se s nejrůznějšími styly a vzhledy experimentuje. Například venkovsky laděné stolky lze příjemně zakomponovat do moderního a jednoduchého interiéru. Pokud se nemůžete rozhodnout, vsaďte na dřevěné a masivní stolky, které zapadnou všude. Hitem poslední doby jsou přírodní materiály a jednoduché provedení. Zajímavě vypadají například odkládací stolky z korku, teakového dřeva, smrku, nebo neošetřeného mramoru. Trendy těchto materiálů udávají zejména asijské země, jako je Čína, nebo Indie – výjimkou nejsou ani zdobené stolky nejrůznějšími motivy. 

Zdroj: Snel, Kapitoly o bydlení, Co věděly už naše babičky

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login