Inspirace

Odkládací a stohovatelné stolky

Od   | 

Výběr odkládacích a stohovatelných stolků není lehký. Jak takový stůl vybrat? Z jakého materiálu, barvy a vzoru? Lze kombinovat praktičnost a účelnost s estetičností a elegancí? S výběrem nám poradila zakladatelka a chief creative officer firmy Westwing – Delia Lachance.

Delia Lachance zakladatelka a chief creative officer firmy Westwing

„Při koupi odkládacího či stohovatelného stolu stojí za to věnovat pozornost jejich funkci, víceúčelovosti a celkové myšlence, kde budeme stůl používat. Teprve poté přemýšlíme nad velikostí, tvarem a barvou. Velice důležitým aspektem je také přizpůsobení materiálu danému interiéru. Možností, pro které se dnes můžeme rozhodnout je naštěstí spousty, není tedy čeho se obávat. Vybírat můžeme od klasických stolů s vnitřními prostory pro rozložení, přes sady stolů, které lze schovat jeden ve druhý, až po lehké a jemné odkládací stolky, které vypadají jako koš s dekorativním tácem.” říká Delia Lachance.

Konferenční stolek Clarice, cena 11 567 Kč

V malých prostorách lze odkládací stoly použít namísto stolů konferenčních či nočních.

„Konferenční stoly mohou v malém pokoji vypadat příliš masivně. Pokud však využijeme potenciálu elegance odkládacího stolku, dodáme pokoji lehkost a současně zachováme praktičnost daného kousku nábytku. V případě, že disponujeme většími prostory, lze použít plné, jednolité formy, připomínající jeden kus materiálu, tzv. bloky. Velice efektivně v takových prostorách vypadají stoly v různých velikostech rozložené jeden vedle druhého.  Získáváme pak zajímavou prostorovou kompozici.”

Konferenční stolek Lesley, cena 7 774 Kč

„Aktuálními trendy jsou geometrické, jednoduché tvary, zakončené vzácnými materiály a barvami jako je zlatá, stříbrná, smaragdově zelená a purpurová. Z materiálů vévodí mramorové desky a kovové konstrukce.” říká Delia Lachance.

Fotogalerie:

Zdroj: Westwing


You must be logged in to post a comment Login