Návštěvy bytů

Ocelová konstrukce jako dekorace interiéru: Originální byt plný neotřelých nápadů

Od   | 

Rekonstrukce historického podkrovního bytu byla sice velmi rozsáhlá a náročná, ale díky ní se podařilo ponechat původní ocelové konstrukce, které byly ve zdech. Stávající příčky pak byly úplně odstraněny, čímž byl vytvořen velkorysý otevřený prostor. Periferně ho rozdělují posuvné dveře, originálně rozmístěný nábytek, závěsy nebo technické prvky. Hned na první pohled je znát průmyslová historie, která je v podání tohoto bytu naprosto výjimečná.

Skleněná příčka je posuvná a může oddělovat kuchyni s jídelnou od zbytku prostoru. Zdroj: Lang Architecture

Hned při vstupu do bytu si všímáme originálně zařízeného interiéru, kterému dominují přiznané ocelové konstrukce, nebo posuvná příčka vyplněna skleněnými tabulemi, která odděluje kuchyni s jídelnou od obývacího pokoje. Prostor tak může být dle libosti a nálady propojený, nebo oddělený. Osobitě působí i původní zdobný strop, na který architekti dávali maximální pozor. Strop byl nově nahozený omítkou a patří mezi dominantní prvky celého interiéru. 

Bílou kuchyni doplňuje modré posezení. Zdroj: Lang Architecture

Prosvětlenou kuchyni plnou oken majitelé zvolili v bílé barvě, čímž vzdušnost prostoru ještě sílí. Sestava je do prostoru navržená tak, aby splňovala nejvyšší nároky na vaření. Dominuje jí prostorný ostrůvek, nás však zaujala především blankytně modrá rohová lavice, která kuchyni dodává na osobitosti, šmrncu a eleganci. 

Posezení slouží jako prostor pro stravování, když si majitelé s přáteli chtějí povečeřet jinde než u kuchyňského ostrůvku. Nad posezením najdeme i umělecké grafiky, které jsou laděny do výrazně oranžové barvy a prostor příjemně rozveselují. Stejnou funkci zastávají originální závěsná svítidla umístěná nad jídelní stůl a ostrůvek.

V bytě najdeme řadu půvabných dekorací. Zdroj: Lang Architecture

Jak už bylo zmíněno výše, hlavní dominantou a pýchou  bytu je obnažená ocelová konstrukce, kterou se architekti rozhodli přetřít barvou a docílili tak patinového nádechu s industriálním náznakem. Obývací pokoj byl díky výrazné konstrukci zařízen jednoduše. Bílou obývací stěnu doplňuje netradičně honosný konferenční stolek i pohodlné křeslo.

Ocelová konstrukce poutá pozornost

Zřejmě nejzajímavější částí domu je otevřená hala s prostorným posezením, které uvítá každou návštěvu. Televizor tu nahradila prostorná, na míru vyrobená knihovna z masivu. Nechybí ani pohodlná pohovka doplněná křesly, poskytující útočiště s šálkem dobré kávy a oblíbenou knihou v ruce. Ze sedačky je příjemné se jen tak kochat pohledem do nádherného industriálního interiéru. 

Ponechání původní konstrukce byl dobrý počin. Zdroj: Lang Architecture

Ložnice je poměrně malá, ale majitelům naprosto postačí. Tato odpočinková část byla na rozdíl od zbytku bytu laděna do jemného a romantického stylu. Ten sem byl vnesen díky závěsnému svítidlu, nebo jemným záclonám, které padají až na zem. Romantický styl okořenila bílá cihlová struktura zdí nebo umělecká grafika. Celý prostor se nese v barvách přírody, které působí příjemným a zklidňujícím dojmem. Ale přece jen se industriální styl nezapře ani v této místnosti. Stačí se podívat na strop a spatřit technické rozvody.

Ložnice je laděna spíše do jemnějšího stylu. Zdroj: Lang Architecture

Koupelna navazuje na ložnici a i tady najdeme přiznanou cihlovou strukturu v kombinaci s pískovými doplňky. Cihly ze stěn přechází také na podlahu, díky které je prostor světlý a prostorný. Volně stojící vana představuje už jen punc luxusu, který si majitelé po dlouhém dni rozhodně zaslouží.

Koupelně dominuje elegantní volně stojící vana. Zdroj: Lang Architecture

Zdroj: Lang Architecture

Fotogalerie:

Stejný design svítidel umocní krásu domova


You must be logged in to post a comment Login