Návštěvy bytů

Z obýváku rovnou na zahradu: Nahlédněte do vkusně laděného domova, kterému dominují přírodní materiály

Od   | 

Mladému manželskému páru už delší dobu vadil ruch velkoměsta, do kterého se však museli každý den vracet za prací. Nakonec našli útočiště kousek od města, zato v malebné přírodě, kde je slyšet jen šumění lesa a zpěv ptáků. Velký důraz kladli na zařízení, se kterým jim pomohli zkušení odborníci. Domek se nese v jemných, přírodních barvách a materiálech, které se do této lokace dokonale hodí. Dominantou domu je také propojení se zahradou, kterou majitelé využívají každý den. 

Součástí obývacího pokoje je i krb. Zdroj: Maja Kaszynska-Mróz

Na propojení prostoru byl kladen důraz i uvnitř interiéru. Hlavní obývací část byla spojena s kuchyní a jídelnou a úchvatně působí také vysoké stropy či prostorná francouzská okna, která vedou do venkovní oázy klidu. Velkou výhodou domu je, že do zahrady se lze dostat z každé části domu. Spojený polyfunkční prostor byl navržen opravdu do detailu a prakticky. Samotná pohovka je situována směrem ke stěně s televizorem a opticky odděluje obývací část od kuchyně s jídelnou. Všímáme si také zajímavého prolínání materiálu, kdy se na stěnách střídá obklad ze dřeva s betonovou stěrkou. Dřevo tak stěrku příjemně změkčuje a beton dodává decentní surovost, která se sem skvěle hodí. Zbylé stěny ponechali majitelé v čistě bílé barvě a podlaha ve světlém dekoru dřeva sjednocuje celý interiér. V obývací části nechybí poměrně velkorysý úložný prostor v podobě černých skříněk a chladné večery zpříjemní zabudovaný romantický krb. 

 

Variabilní i pohodlná pohovka

 

Přírodní a neutrální barvy by mohly působit nudně a fádně, proto se majitelé spolu s designéry rozhodli pro oživení interiéru díky tlumeném čalounění pohovky v petrolejové barvě. Dřevěnou podlahu v této části interiéru pokrývá hnědo-béžový koberec, který prostor nejen dekoruje, ale i příjemně změkčuje. K pohovce pak byly zvoleny dva jednoduché konferenční stolky nestejné výšky. 

Petrolejová sedačka skvěle rozzáří celý koncept interiéru. Zdroj: Maja Kaszynska-Mróz

Kuchyni od obývacího pokoje odděluje prostorný jídelní stůl z masivu, který bez problému pohostí až osm hladových krků. K pohodlí velkou měrou přispívají jídelní židle se sametovým čalouněním v jemné šedé barvě. Za dominantu této části domu považujeme designové závěsné svítidlo s černou kovovou konstrukcí. 

 

Trendy jsou WC tlačítka v metalických odstínech

 

Poslední částí, kam nás majitelé nechali nakouknout, je kuchyně, laděná do antracitové barvy, která se zbytku interiéru naprosto vymyká. Samotnou linku tvoří jen dolní komody a prostorný kuchyňský ostrůvek, který byl kromě úložného prostoru vybaven také varným a mycím centrem. Horní skříňky dokonale kompenzují prostorné vestavěné skříně, ve kterých jsou zabudovány také nejrůznější spotřebiče. 

Interiéru dominuje dřevo. Zdroj: Maja Kaszynska-Mróz

Zdroj: Maja Kaszynska-Mróz

Fotogalerie:

 

Jak doladit domov k dokonalosti?

 

 


You must be logged in to post a comment Login