Návštěvy bytů

Obývák se dvěma sedačkami: Oddělili konzum od odpočinku a řešení si nemohou vynachválit

Od   | 

Dnešní trend propojování interiéru je sice líbivý, ale pro mnoho z nás nepraktický. Skvěle to vyřešili v tomto bytě, kde v hlavním obytném prostoru umístili hned dvě sedací soupravy. Oddělili tak konzumní sledování televize od prostoru s pohodlnou sedačkou, kde odpočívají. A i zbytek domova stojí za podívanou. Najdeme tu umělecké prvky, kreativně použité geometrické tvary i kombinaci odlišných materiálů. 

V tomto koutu obýváku se odpočívá a setkává s přáteli. Zdroj: DT Estudio

V obývacím pokoji nám na první pohled učaruje obrovské okno s dechberoucím výhledem na osvětlené město. Pocit útulnosti sem jednoznačně vnesly textilní závěsy v krémové  barvě od stropu až na zem, které příjemně kontrastují s rostlinami v interiéru, i na balkoně. K zemitým tónům dokonale zapadá jednoduchá sedačka ve starorůžové barvě, doplněna o blankytně modrý dekorativní koberec s decentním motivem. Odvážnost dokazuje křeslo s podnožkou, které se nese v úplně jiném stylu, ale svým provedením do tohoto bytu jednoduše zapadají. Nechybí ani skleněný konferenční stolek v atypickém tvaru, nebo podhledové LED osvětlení.

Část obýváku je vyčleněna pro sledování televize. Zdroj: DT Estudio

Obývací prostor má dvě části a zajímavé je, že obě disponují sedací soupravou. Zatímco zadní slouží především pro odpočinek, druhá je určena pro sledování televize. Ta je zakomponována do nástěnné dřevěné knihovny, která je určena nejen pro oblíbená díla, ale i pro stylovou dekoraci. V tomto obývacím pokoji byla zvolena sedačka v decentní šedé barvě a útulnou atmosféru podtrhuje reflektorové i podhledové osvětlení.

V obývací části s televizorem najdeme pod oknem také jednoduchý pracovní koutek, který poskytuje vše, co majitelé při práci potřebují. Výhodou rozděleného obývacího pokoje jsou i posuvné olivově zelené dveře, které dvě části mohou oddělit, a vytvořit tak potřebné soukromí a klid na práci. Celou obývací část propojuje parketová dřevěná podlaha, která vytváří hřejivý pocit.

V obývacím pokoji zbylo místo i pro malou pracovnu. Zdroj: DT Estudio

Kuchyně se od zbytku bytu liší především barevně. Nese se v jemné kombinaci hráškově zelené a bílé barvy, která lahodí oku. Hlavní část je koncipována v jedné linii, kterou doplňuje prostorný kuchyňský ostrůvek. Nejen že se místnost nezvykle prolíná s prádelnou, ale navíc je prostor vyšperkován výrazným geometrickým obkladem v červeno-modré kombinaci. Kuchyni navíc oživují i zarámované grafiky na stěnách.

Hráškově zelená kuchyně zapadá do celého konceptu bydlení. Zdroj: DT Estudio

Z kuchyně můžeme také obdivovat výraznou malbu, která kraluje celému prostoru a neustále pohled svádí alespoň na moment se podívat. Kuchyňský ostrůvek v prodlouženém provedení slouží také jako barové posezení pro rodinu, nebo pro klábosení s přáteli. Pokud ale rodina nestíhá, ocení zde i rychlou snídani a nemusí usedat k jídelnímu stolu.  Kuchyni od obývací části odděluje odlišná podlaha, která z dřevěných parket přechází ve světlou, velkoformátovou dlažbu nenarušující koncept celého bydlení. Díky designovým vychytávkám a uměleckému založení byla kuchyňská linka zvolena v jednoduchých linií s bezúchytkovým systémem.

Ložnice je vybavena pouze nízkou komodou. Zdroj: DT Estudio

Ložnice majitelů je maličká a zařízena účelově. Nečekejte načančané dekorace, nebo přeslazené barvy. Prostorné lůžko doplňuje textilní čelo ve světle šedé barvě, nad kterým dominuje policová lišta s podhledovým, rozptýleným osvětlením. Pod okny našla své místo malá policová skříňka pro potřebné nezbytnosti a okno doplňují obyčejné rolety proti silným slunečním paprskům. Pro zjemnění sem majitelka přidala starorůžové dekorativní polštáře a jednoduchou zeleň.

Byt disponuje dvěma koupelnami, přičemž první charakterizuje zemitě zelený a bílý obklad na stěnách v kombinaci dřevěným nábytkem. Skvěle sem zapadají také šedá hranatá umyvadla na zavěšené dřevěné skříňce, praktické především během uklízení. V koupelně nechybí ani jednoduchý sprchový kout s prosklenou zástěnou. Vybavení a barevná kombinace místnosti evokuje spojení s přírodou. 

Koupelna je zařízená jednoduše. Zdroj: DT Estudio

Druhá koupelna je velmi podobná té první s tím rozdílem, že zde byl použitý obklad ve výrazném zeleném odstínu, který umocňuje lesklé provedení. V kombinaci s bílou barvou působí stylově, elegantně a do tohoto bytu se hodí. Ani tady nechybí závěsná skříňka se stejnými umyvadly a prosklený sprchový kout v jednoduchém provedení.

Koupelny se od sebe liší zejména barvou obkladu. Zdroj: DT Estudio

Zdroj: DT Estudio

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login