Architektura a design

2+kk s obývákem v černobílé! Radost až na kost

Od   | 

Snem každého designéra je návrh bez kompromisů, a když potkáte osvíceného zadavatele, který vám nechá volnou ruku a zároveň má prostor pro svůj názor, sen se stává skutečností.

Byt v novostavbě na Břevnově o velikosti 2+kk je postaven v souladu s dnešními trendy a požadavky. Industriální styl budovy a společných prostor pak doplňuje provedení samotného bytu. Bílá! Kam se podíváte! Bílé stěny, podlahy… a mé srdce profesí grafika jásá.

No jasně, navrhnu interiér jako grafickou koláž. Obraz – bílý papír a na něm linky černou tuší, koláž zhmotněná do 3D prostoru.

Jdu navrhovat, těším se a už to kreslím. Střídání černých a bílých ploch, tenké tahy tuší a jemný grafický vzor. Ještě pár tahů štětcem, akvarel a hra světel. Obraz je na světě. A teď je na řadě praktická část návrhu. Vařím kávu a sedám k počítači…

Tvar kuchyně jsem změnila!

A máme tu malý problém s dispozicí. Na papíře od architekta je kuchyňka do tvaru písmen U. Moc praktické to není, ale problém je spíš v tom, že se kuchyňské sekce do takového místa nevejdou, protože nevyhovují ergonomii a požadavkům na prostor. No vlastně častý problém novostaveb, ale šikovný interiérový designér si s takovou věcí poradí. Navrhuji tedy řešení, které se kuchyni do písmene U vyhne a přináší prostorné a komfortní provedení. Pro kuchyň je v bytě vyhrazen menší prostor, a tak přidávám efekt zavěšené pracovní sekce s podsvětlením, které prostoru uleví a pocitově jej zvětší. Zároveň nám světlo do interiéru přinese příjemnou, jemnou atmosféru. Kuchyň má vše, co má mít (lednici, mrazák, myčku, indukční varnou desku, odsavač par) a spoustu úložného prostoru. Linie jsou jednoduché a čisté.

Jídelna nebo pracovna?

Ke kuchyňské sekci přidávám jídelní a pracovní stůl. S kuchyňskou linkou se takřka drží za ruce. Stůl má pár překvapení v podobě schované zásuvky a odkládacího prostoru, kam se dají rychle uklidit drobnosti. A tak rychle z pracovního stolu uděláme stolek pro romantickou večeři.

Obytný prostor

Na jídelnu navazuje komoda také zavěšená na stěně, s podsvícením, které je i na pohybové čidlo. A tak, když v noci přijdete do obýváku třeba potají vyjíst lednici, světlo vás neoslní a neprobudí. Ale pozor, lednice si s vaší rozespalostí hlavu neláme a ráda vás světlem probere. Proto raději vezměte za vděk sušenkami.

Úplně nefandím televizím v obýváku coby oltářům, které prostorům dominují, proto jsem televizi schovala za posuvný obraz, který je zavěšený na konzoli schované do svítidla, jež osvětluje stěnu za komodou. A tak tu máme více funkcí v jednom kousku.

Sedací soupravu a křeslo doplním menšími mobilními stolky, aby v prostoru nepřekážely a daly se přenášet dle potřeby. Jsou to všechno prima kousky od renomovaných skandinávských značek. Každý kousek nábytku je vybrán s péčí. Všechny mají svůj příběh, stejně jako tento byt.

Fotogalerie:

Realizace a návrh: Pavla Piknerová

 


You must be logged in to post a comment Login