Obývací pokoje

Obývací stěny nejsou přežitek! Jak vypadá ta moderní?

Od   | 

Kromě pěkné pohovky a dalšího vybavení je v obývacím pokoji neméně důležitá stěna. Jednoduše proto, že někam ty všechny věci dát musíme. Naštěstí starým robustním typům dávno odzvonilo. Ty moderní jsou odlehčené a i tak se do nich vejde celkem dost.

Moderní stěny se odpoutaly od klasických designů, kdy existoval pouze čtvercový nebo obdélníkový tvar. Pyšní se jednoduchostí, vzdušností a složit je můžeme tak, že každá místnost bude naprosto originální.

Správná velikost

Disponujete-li malým bytem a zároveň i malým obývacím pokojem, pak zvolte nízkou obývací stěnu, která pokoj ještě opticky nezmenší. Pohrát si také můžete s vystouplými horními policemi, které můžete kombinovat jak v otevřené variantě, tak i v uzavřené. Police zkrátka nezaberou tolik místa a zároveň získáte spoustu úložného prostoru ve vyšší pozici. Opakem se stává velký obývací pokoj, kde hned nemusíte pořizovat mohutné obývací stěny přes celou zeď, ale na druhou stranu si můžete dovolit více úložného prostoru a zároveň máte možnost kombinovat několik velikostí a druhů komod či polic.

Do prostorného obývacího pokoje můžete zvolit i prostornou stěnu. Zdroj: Natuzzi Italia

Vzdušnost a praktičnost

Pokud nemáte interiér domu nebo bytu laděný do rustikálního stylu, pak zapomeňte na masivní obývací stěny. Moderní varianta by měla působit vzdušně a jednotlivé kusy nábytku bývají rozmístěny jednotlivě. Skvělého vzhledu dosáhnete i při zavěšení přímo na stěnu. Volný prostor pod skříňkami pak bude opticky působit mnohem větší. Navíc pokud u země zůstane volné místo, obývací pokoj také snadněji uklidíte.

Jak zařizovat moderně a nadčasově

Správný dekor a barva

Pokud se zaměříme na výběr dekoru a barev, pak zjistíme, že je opravdu z čeho vybírat. Mezi moderní provedení obývacích stěn se řadí leskle bílý povrch, který v místnosti vypadá elegantně. Větší část spotřebitelů však zastává klasiku a nábytek vybírá v dekoru dřeva, které zkrátka vytvoří tu pravou domácí atmosféru. Chcete-li něco originálního, pak se nebojte sáhnout po stěně v tmavě hnědé, šedé, ale i černé barvě. Barvu a dekor však vybírejte podle zdí a podlahy. K tmavší podlaze se bude hodit světlejší obývací stěna, k světlejší naopak tmavší.

Mezi oblíbené dekory patří stále dřevo. Zdroj: Decoland

Designové vychytávky

Pokud v obývacím pokoji a celkově v celém interiéru již dostatek úložného prostoru máte, pak je na místě zaměřit se na design a provedení obývací stěny. Protože se obývací stěny neustále minimalizují, značí se také jednoduchými tvary, ale i provedením. Žádné vystavované předměty sem zkrátka nepatří. Obzvlášť pokud nejste milovníci zdobení, pak se vám právě jednoduchost bude rozhodně zamlouvat.

Velká výhoda je, pokud nepotřebujete příliš úložného prostoru. Zdroj: Casamoderna

Originální rozmístění

Jestliže si potrpíte na neokoukaný a originální vzhled, pak se nebojte obývací stěnu rozdělit do několika výrazných horizontálních i vertikálních linií. V tomto případě dejte na stranu symetrii a naopak se nebojte s uspořádáním komod, zásuvek a polic experimentovat. Kombinujte také otevřené skříňky s uzavřenými a praktické knihovny s policemi.

Nebojte se kombinovat svislé komody a police s horizontálními. Zdroj: Home Style

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login