Obývací pokoje

Jakou vybrat obývací stěnu, aby pokoj nepůsobil zastavěně a vy přesto měli dostatek úložného místa

Od   | 

Obývací stěny prošly jako jedno z mála vybavení interiéru kompletní proměnou. Jednoduše proto, že skleničky už dávno nevystavujeme a tloušťka televizoru se za chvíli bude podobat listu papíru.

Skříňky můžete sestavit podle vlastní fantazie. Sestava Madera. Zdroj: Hülsta

Současné obývací stěny už nebývají stěny v pravém slova smyslu tak, jak si je mnozí ještě pamatují. Sestávají z několika dílů, které můžeme poskládat do tvaru, který se nám líbí. Obecně jsou v kurzu nízké sestavy, jejichž výška nepřekročí 30 cm, a ty jsou doplněny o samostatné skříňky a otevřené police. Nabízeny jsou i nástěnné panely s drážkami, do kterých se přichytí už jen úložné skříňky, police nebo zrcadlo, květináče a jiné dekorativní předměty. Výhodou je, že jednotlivé díly se celkem snadno mohou přemisťovat podle potřeb a nálady.

Současná obývací stěna je jednoduchá a nezakrývá celou stěnu. Zdroj: Inpro design

Před nákupem obývací sestavy promyslete její umístění. Ideálně si rozkreslete celý prostor, rozmístění dveří, oken, sedací soupravy, televizoru a situujte ji podle celkové koncepce.  Také vezměte v úvahu denní světlo, komunikační prostory, aby sestava byla nejen pěkná, ale zároveň byla i praktická a pěkně po ruce.

Stěna může být tvořena pevnými zády, ke kterým připevňujeme police nebo skříňky. Obývací stěna Magnetika living, dub, bílý a šedý matný lak. Zdroj: Ronda design

Barvy a materiály

Ještě před několika lety byly v kurzu dvířka s lesklým lakem, ideálně bílým nebo šedým. To čas proměnil na matné provedení, přičemž černá vede prim. V kombinaci s dřevěnými dýhami působí takové řešení vysoce elegantně a noblesně. Ale i nadčasově? Tento trend přetrvá několik let, ale nábytek si s nejvyšší pravděpodobností pořizujete na delší dobu než jen na určité trendy období. Proto se především soustřeďte na to, co se líbí vám a v jakých barvách se cítíte příjemně. Je víc než důležité, aby se do interiéru promítla i vaše osobnost.

V současné době jsou trendy matné laky v kombinaci se dřevem. Zdroj: Hülsta

 Fotogalerie


You must be logged in to post a comment Login