Návštěvy bytů

Obyčejný dřevěný domek proměněný v moderní prázdninový dům

Od   | 

Dřevo, otevřené prostory, ale také spousta přirozeného denního světla, dělají interiér tohoto domu místem, kam se budete rádi každý víkend vracet. Nebo byste zde rádi žili trvale?

Místo přestavby byla zvolena přístavba

Architekti se při stavbě snažili dům nepřestavovat – to by totiž vyžadovalo spoustu práce, co se posílení základů týče a samozřejmě by to znamenalo i náklady navíc. Dům byl navíc ve velmi dobrém stavu, a proto by byla razantní rekonstrukce zbytečná. Řešením, jak zvětšit dům a vytvořit z něj něco mnohem lepšího, bylo nakonec celkem jednoduché. K domu přibyla přístavba, která rozšířila obytný prostor. Spousta otevřených prostor v kombinaci s množstvím oken dělají toto místo bydlením snů.

Původní dům byl rozšířen o přístavbu. Zdroj: Barrocas

Přístavba dalších částí domu byla postavena téměř nezávisle na původní budově – i proto stavba nijak neomezovala běžný chod domácnosti. Díky tomu nebylo třeba nijak zasahovat do nosných konstrukcí. Hlavní částí domu se nakonec stala přístavba. Byl zde umístěn prostorný obývací pokoj s panoramatickými okny a prostornou rohovou terasou a ložnice majitelů. Původní domek tak zůstal pro ostatní členy rodiny. Najdeme zde kuchyň, technickou místnost, ale také další ložnice. Zatímco dispozice původní stavby zůstala neměnná, přístavba je v souladu s nejmodernějšími trendy. Povšimnout si můžete otevřených prostor, minima nosných konstrukcí, ale také oken od podlah až ke stropům.

Jak poznáme kvalitu LED zdroje?

Beton, dřevo a spousta textilií dělají z tohoto domu domov

Interiér je zařízen v duchu s přírodou. Lité betonové podlahy v kombinaci se dřevem ve formě trámů, zárubní, ale i dřevem obložených stropů vypadají dokonale. A to vše je doplněno jemnou smetanovou výmalbou. Aby prostor vypadal útulně a uceleně, nachází se zde mnoho textilií – a to jak ve formě závěsů a koberců, tak i polštářků a různých přehozů. Také u nábytku se odehrává souhra dřeva s odstíny šedé – zejména v podobě kovu.

Dřevem obložené stropy, ale i betonové podlahy patří mezi charakteristické rysy tohoto interiéru. Zdroj: Barrocas

Obyvatelé si mohou odpočinout na několika pohovkách, ale i v pohodlném křesle. Zdroj: Barrocas

Obývací pokoj nabízí svým majitelům hned několik míst, kde si mohou odpočinout. Pohodlné pohovky v krémových barvách jsou doplněny o spousty polštářů, nechybí ani vhodné osvětlení ve formě designových a jednoduchých lampiček, kde si mohou obyvatelé sednout s knížkou. Stěny zdobí spousta obrazů. Dominuje jim velký obraz stromu, který je umístěný na stěně s šedou výmalbou, která design ještě víc sjednocuje.

Krb s dřevěnou římsou tvoří tu pravou romantiku

Chodbou se dostaneme do dřevěnými palubkami obložené jídelny, kde nechybí jídelní stůl z masivu, ale ani vitrína na kuchyňské nádobí a pult se spoustou ovoce, aktuálně ve formě jablíček. Židle jsou potaženy textilií ladící se závěsem oddělujícím pokoj od zbytku domu. O romantickou atmosféru se zde zasluhuje krb s dřevěnou římsou.

Prosklené stěny umocňují pocit z kontaktu s přírodou. Zdroj: Barrocas

V jídelně není stěny, kde se by se nenašlo dřevo. Podlaha, strop, ale i stěny jsou ze dřeva. Zdroj: Barrocas

Hlavní ložnice je od zbytku prostoru oddělena závěsy

Hlavní ložnice je od obývacího prostoru oddělena jednoduše a vkusně – závěsy. S nimi se můžeme v domě setkat téměř v každém pokoji. Za závěsy se nachází velká manželská postel s čalouněným čelem, po jejich bocích jsou umístěny designové noční stolky s lampičkami. Z postele je výhled do zahrady. Pokud si chtějí majitelé domu zachovat soukromí, stačí zatáhnout další závěsy. 

Umělé, nebo přírodní tkaniny?

Koupelna z masivu

Tak jako zbytek interiéru, i koupelna je zařízena v kombinaci smetanových barev a dřeva, podlaha je zde stejná jako u zbytku domu. Designové umyvadlo je posazeno na skříňce z dřevěného masivu, nechybí zde ani dekorace v podobě sošky. Všechny hygienické potřeby jsou schované ve skříňkách, takže nijak neruší ucelený vzhled tohoto prostoru.

Ložnice je od zbytku prostoru oddělena jednoduchým závěsem. Zdroj: Barrocas

Vchod do zahrady se nachází dokonce i v koupelně. Zdroj: Barrocas

Zdroj: Barrocas

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login