Návštěvy bytů

Obyčejný byt 2+kk změnila prosklená lodžie v neobyčejný

Od   | 

Mladá aktivní žena, která bydlí sama, nechtěla mít byt zbytečně velký a starat se o jeho údržbu a úklid. 2+kk je pro potřeby jednoho více než dostačující. Přišel však problém s tím, aby domov nebyl stísněný, tmavý a poskytoval zajímavou a atraktivní možnost posezení s jedním nebo dvěma přáteli. To všechno splnil byt s lodžií, která byla poměrně prostorná, tedy vhodná k zasklení a „obydlení“. Majitelka miluje výhled na město, který si nyní může dopřávat každý den.

Vstupní chodba je velmi krátká a úzká, což však není nikterak na překážku vzhledem k tomu, že kabát v ní pravidelně odkládá pouze jedna dospělá osoba. Opticky je od zbytku bytu odlišena dřevěným obložením, které je zároveň zajímavým dekoračním prvkem, odkazujícím na přírodu a přírodní materiály.

Na minimálním prostoru maximální dojem

Chodbou se dostaneme rovnou do obývacího pokoje, který bylo potřeba velmi chytře řešit. Je totiž malý a úzký a stísněnost je obvykle to poslední, co bychom v obývacím pokoji chtěli pociťovat. Povedlo se to však na jedničku a z minimálního prostoru vznikl maximální efekt, a to zejména díky „protažení“ prostoru na obytnou terasu, světlému vzdušnému policovému systému, který nahradit těžké, bytelné a objemné obývací stěny, a velmi vhodné volbě barevnosti. Pokoji přidávají pomyslné designové body třeba „visutá“ polička na květiny, krásné původní dřevěné parkety nebo dřevěné obložení stropu. Zelená jednoduchá sedačka vypadá na první pohled pohodlně a barevností do interiéru velmi dobře zapadá.

Kuchyň je moderní a účelně zařízená zároveň. Na ledničce nesmí chybět chytrý displej, kávovar a trouba jsou chytře „schované“ do vestavné poličky ve zdi, aby na minimálním prostoru nikterak nepřekážely. Vešel se dokonce barový pult, který v  malém interiéru plní funkci jídelního stolu.

Letní jídlo? Zásadně na balkoně

V létě ovšem majitelka často jídává na balkoně, který díky zasklení výrazně prodlužuje sezonu sezení „venku“ od brzkého jara do pozdního podzimu. Je vybaven stolem,  křeslem, odkládacím prostorem, elektrickou zásuvkou, lampou, komodami se sezením a dalšími nezbytnostmi. Posuvná skleněná stěna umožňuje libovolnou míru otevření. Na podlahu majitelka zvolila odolnou a dobře vypadající dlažbu. Zajímavý je šedý strop, který porušuje pravidlo o světlejších barvách nahoře a velmi dobře kontrastuje s ostatní světlou výmalbou.

Osvědčený tip na zrcadlo

Ložnice je skromná, elegantně bílá; doplněná dřevěným obložením, s jemnými pastelovými barvami, s částí zdi  ponechanou v bílé barvě. V ložnici je vestavná skříň, tradičně opatřená zrcadlovými dveřmi, které zde fungují velice dobře a prostor krásně opticky zvětšují. Noční stolky pro nedostatek prostoru nahrazují dřevěné police, svou jednoduchostí stylově neutrální. 

Fotogalerie:

Zdroj: Estudio BRA

 

Kam pro nábytek?

 


You must be logged in to post a comment Login