Obývací pokoje

Rohové sedací soupravy poskytují skvělé prostorové řešení. Víme jak!

Od   | 

„Sedávej, panenko, v koutě, budeš-li hodná, najdou tě.“ Nejsem si jistá, zda to vůbec kdy platilo, nicméně pořídíte-li si domů rohovou sedací soupravu, pak vás v jejím rohu s největší pravděpodobností opravdu najdou. Bude vám tak dobře, že se vám nebude chtít nikam odcházet.

Umístíte-li sedací soupravu do prostoru, dbejte, abyste neseděli zády ke vstupu. Ego 278 (Rolf Benz), prodává Inpro CZ.

Umístíte-li sedací soupravu do prostoru, dbejte, abyste neseděli zády ke vstupu.

O rohových sedacích soupravách je všeobecně známo, že jsou velmi pohodlné. Umožňují totiž několik způsobů sezení, a jsou-li vybaveny ještě dalšími doplňky, pak je jejich přítomnost v podstatě nutností. A nebojte. Až na výjimky je tento tvar celkem praktický.

Rozměry podle potřeb

Rohové sedací soupravy nemají jeden standardní rozměr a konec konců ani tvar. Jsou zpravidla nabízeny pomocí variabilního systému obsahujícího několik různých dílů, které se k sobě skládají podobně jako kostky domina. K dispozici je základní rohový díl, který doplňujeme podle velikosti prostoru o dvojsed, trojsed, podnožku nebo kanape. Dále to může být taburet, který můžeme používat také samostatně místo křesla. Podle volby komponentů pak vytvoříme klasickou rohovou variantu, která může mít různě dlouhé strany, anebo stále oblíbenější sestavu do tvaru písmene U.

Rohové sedací souprava Pixel

Rohová sedací souprava Pixel (design Sergio Bicego).

Jsou praktické

Aniž by se to na první pohled mohlo zdát, rohové sedací soupravy šetří místo. A to díky rohovému dílu, který tuto zpravidla nevyužitou část místnosti prakticky vyplní. Další předností je poskytovaný komfort – právě tvar totiž skýtá více možností pro sezení. To vše je podpořeno polohovatelnými podhlavníky, u některých tipů můžeme dokonce nastavit i úhel zádových opěr. Praktickou stránku věci zpříjemňují úložné prostory pod sedáky (nejčastěji u kanape nebo taburetu), kapsáře z boku sezení nebo odkládací police připevněné k zádům opěradel. Majitelé ocení i integrované lůžko, které získají rozložením. Zpravidla slouží pro příležitostné přespání.

Pohled do budoucna

Rozměr a tvar sezení poskytuje jen určitou variabilitu uspořádání interiéru, což nemusí být praktické v momentě, kdy chceme měnit uspořádání pokoje. Sedačku totiž vždy nakonec umístíme do rohu, takže nezískáme nic zásadně nového. V některých případech ji můžeme umístit volně do prostoru, což působí velmi efektně. K takovému počínání ovšem potřebujeme dostatečně velkou místnost. A svaly. Rohové sedací soupravy patří k těm prostornějším, tudíž se s nimi obtížněji manipuluje.

Tvarovaný sed poskytne maximální pohodlí. Chromatique (design Kwok Hoï Chan, Calia Italia), prodává Centrum Hanák.

Tvarovaný sed poskytne maximální pohodlí. Chromatique (design Kwok Hoï Chan)

Umístění sedací soupravy:

1. Dbejte, abyste neseděli zády ke vstupu.
2. Umístíte-li sezení přímo do komunikačního prostoru, nebudete se tu cítit příjemně.
3. Najděte raději klidnější místo s výhledem do prostoru tak, abyste viděli na vstup.
4. Berte v úvahu ostatní zařízení, jako je televizor, krb, okna…

Hluboký a nízký sed je vhodný zejména do mladých domácností. Model 3700 (Rolf Benz), prodává Inpro CZ.

Hluboký a nízký sed je vhodný zejména do mladých domácností.

Proč se ceny sedacích souprav tak liší?

1. U dražších typů je rám z oceli, nebo dřevěného masivu, u levnějších z dřevotřísky.
2. Výplň bývá nejčastěji z PUR pěny v kombinaci s různými příměsemi (např. viskoelastickou pěnou, polyesterové vatování), v některých případech jsou součástí také pružiny. Vás bude zajímat zejména pohodlí, tedy tvrdost, nebo měkkost sedáků. To ovlivňuje hmotnost PUR pěny, kterou udává výrobce. Platí, že čím je vyšší hmotnost na metr krychlový, tím je sedák tvrdší.

Bojíte-li se barevnosti, pak kombinujte trendovou šedou s barevnými polštářky. Lze je snadno změnit. Model 4500 (Rolf Benz), prodává Inpro CZ.

Bojíte-li se barevnosti, pak kombinujte trendovou šedou s barevnými polštářky. Lze je snadno změnit.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login